PC HocasıYazılımXiaomi Device Control Uygulamasını Sundu

Xiaomi Device Control Uygulamasını Sundu

 

Microsoft’un Telefonunuz (Your Phone) uygulaması, Android akıllı telefonunuzu Bluetooth aracılığı ile Windows 10 yüklü bilgisayarlarınız ile kontrol etmenizi sağlayan bir aplikasyon ve eğer destekleyen bir Samsung akıllı telefonunuz varsa bilgisayarınız üzerinden mesajlarınızı, çağrılarınızı yanıtlayabilir ve telefonunuzda yüklü olan uygulamaları bilgisayarınızdan kontrol edebilirsiniz.

Yine Microsoft’un bu uygulamasına alternatif bir aplikasyon Xiaomi tarafından yalnızca Xiaomi telefonları kapsayacak şekilde geliyor.

Miuiknoun isimli bir telegram kanalına göre, Xiaomi’nin Mi 10 Ultra akıllı telefonu ve en son yayımlanan MIUI 12 beta sürümünde ortaya çıkan bilgilere göre, Xiaomi Device Control isimli bir uygulama gelebilir.

Cihazınızı kontrol edebileceğiniz bu aplikasyon, Microsoft’un Telefonunuz uygulaması ile hemen hemen aynı işlevselliklere sahip. Wi-Fi üzerinden dosyalarınızı aktarmanıza olanak sağlar ve Samsung Galaxy Note 20 lansmanında gördüğümüz gibi telefonunuzdaki uygulamaları bilgisayarınızda kontrol etmenizi sağlar.

Device Control uygulaması, Microsoft’un Telefonunuz uygulamasına harika bir alternatif olacak, çünkü bilgisayarınızda aynı anda farklı telefon uygulamalarını açmanıza izin veriyor, bu özellik Microsoft’un uygulamasın yalnızca Galaxy Telefonları ve tabletleri destekleyen bir özellik (şu anlık). Sızan ekran görüntüsünde gördüğümüze göre, Device Control uygulaması Mi 10 Ultra ve Mi Notebook Pr 15 2020‘de çalıştığı görülüyor. Bununla birlikte, özelliğin Mi Notebook’larla sınırlı olup olmadığı belli değil.

MIUI 12 Eylül ayında geliyor

MIUI 12‘nin kararlı sürümünün Ekim ayında gelmesi bekleniyor, yani önümüzdeki ay tüm özellikleri ve muhtemelen uygulamanın nasıl çalıştığının görsel bir sunumunu öğrenebileceğiz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/xiaomi-device-control-uygulamasini-sundu-89262/ linkinden 30.07.2021 13:07:19 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement