PC HocasıPCXiaomi Mi NoteBook Ultra Tanıtıldı!

Xiaomi Mi NoteBook Ultra Tanıtıldı!

   

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, bugün Hindistan’da üstün özelliklere ve uygun fiyat etiketine sahip iki yeni Windows işletim sistemine sahip dizüstü bilgisayarını tanıttı. Pro ve Ultra isimli iki farklı modelden oluşan Mi NoteBook’lar hangi teknolojilerini içinde barındırıyorlar? Bugün Mi NoteBook serisinin ilk üyesi olan Xiaomi Mi NoteBook Ultra’yı tanıyor olacağız.

Xiaomi Mi NoteBook Ultra, geçtiğimiz günlerde yeni bir markalama tanıtan şirketin bu yeni markalaması ile gelen ilk dizüstü bilgisayarı olma ünvanına da sahip.

Cihaz 3200×2000 çözünürlüğünde 16:10 en boy oranına sahip %100 sRGB Geniş Renk Gamı sunan 90Hz ekran yenileme hızı bulunduran Mi TrueLife+ isimli 15.6 inçlik ekrana sahip. Intel’in 11. Nesil Tiger Lake H35 işlemcisinden güç alan dizüstü bilgisayar, grafik konusunda yine Intel’in Iris Xe grafik kartından faydalanıyor.

16GB’a kadar yükseltebileceğiniz yüksek hızlı 3200 Mhz çift kanallı RAM’e sahip, Depolama birimi tarafında ise 512 GB’lık NVMe SSD’ler sunuyor. Bağlantı teknolojileri tarafında WiFi 6, Bluetooth 5.1, Thunderbolt 4 ve USB Type-C’ye sahip. Gün boyunca kullanımda 12 saatten fazla kullanım ömrü sunan bataryası ve 65W’lık USB-C şarj adaptörü var.

Mi NoteBook Ultra, altıncı sınıf havacılık serisi alüminyum alaşımdan yapıldı, 17.9 mm inceliğinde olan dizüstü bilgisayar 1.7kg ağırlığa sahip. Klavyedeki tuşların ise 5 milyonluk vuruş ömrü bulunuyor. Tam boy klavye ve daha büyük bir izleme dörtgeni de var. Üstün teknolojilere sahip Xiaomi Mi NoteBook Ultra Hindistan’da 59,999 INR (810 USD) fiyat etiketiyle satışa çıkacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/xiaomi-mi-notebook-ultra-tanitildi-117132/ linkinden 08.08.2022 21:08:13 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video