Xiaomi Smart Fish Tank

Xiaomi Smart Fish Tank Özellikleri Neler? Akıllı Akvaryum ile Tanışın

  Google News

Xiaomi, akıllı ürün ekosistemi konusunda çok iddialı bir marka. Çinli devin bu alanda sunduğu çok çeşitli ürünler var. Tabii ki bu işin durması mümkün değil. Zira marka, akıllı ürün ekosistemine sürekli yenilerini ekliyor. Xiaomi Smart Fish Tank ise markanın son adımı oldu.

İsmini bir kenara bırakacak olursak yeni ürün, tam olarak bir akıllı akvaryum diyebiliriz. Balık besleyenler için büyük kolaylıklar sağlayacak akvaryumun özelliklerine baktığımız zaman daha iyi anlayacaksınız.

Xiaomi Smart Fish Tank Özellikleri ile Neler Sunuyor?

Akvaryumun en iyi yanı, kullanıcılara düşen yükü biraz daha azaltıyor olması. Balık besleyenler bilir en büyük sorunların başında suyun temizlenmesi geliyor. Zaman içerisinde kirlenen su hem kötü bir koku hem kötü bir görüntü hem de balıklar için sağlıksız bir ortaya neden oluyor.

Xiaomi Smart Fish Tank, bu sorunu çözmek için 5 aşamalı akıllı bir filtreye sahip. Markanın tanıtımda söylediğine göre filtrede yer alan su pompası tıkanmaya karşı önleme özellikli ve filtre fiziksel olarak da filtreleme yaparak temizlik sağlayabiliyor.

Bu sayede suyun 5-6 ay kadar temizliğini koruyabileceği belirtiliyor. Ayrıca yüzeyde oluşan yosunlar ve diğer otları kesmek için de 2 kafalı bir paslanmaz çelik kesme bıçağı görev yapıyor. Yani fiziksel olarak oluşan tortulara da çözüm var.

Xiaomi Smart Fish Tank

Diğer taraftan tabii ki belli aralıklarla suyun değiştirilmesi gerekecek. 6 aya kadar varan bir süre sonra suyu değiştirmek istediğiniz zaman ise tek bir tuşla bunu yapmak mümkün olacak.

Şimdi gelelim güzel kısma. Xiaomi Smart Fish Tank, MIJA uygulaması üzerinden kontrol edilebilecek bir akvaryum. Uygulama üzerinden balıkların uzaktan beslenmesi, akvaryum aydınlatmasında farklı renklerin seçilmesi, temizleme motorunun kontrol edilmesi ve suyun sıcaklığının kontrol edilmesi mümkün.

Xiaomi Smart Fish Tank

16 RGB aydınlatma ve 24 LED aydınlatma ile farklı aydınlatma seçeneklerini de gördüğümüz Xiaomi Smart Fish Tank için son olarak özel bir cam kullanıldığını da ekleyelim.

Ultra şeffaf, %91.3’lük bir ışık geçirgenliği sunan UHA camlara yer verilmiş. Böylece balıklar için de doğal bir ekolojik etki oluşturulmuş.

Xiaomi Smart Fish Tank

Xiaomi’nin yeni ürünü nereye varır bilemiyorum ama şu aşamada akıllı akvaryum kitle fonlama sistemiyle çıkarılmış durumda. 50 dolar olarak belirlenen bir fiyat var. Şimdilik kitle fonlama ile başlanacağı söyleniyor. Artık akıllı akvaryumun yaygınlaşması ne kadar zaman alır ya da seri üretime girdiğinde hangi ülkeleri kapsar bilemiyoruz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video