reklam
Ana SayfaOtomobilYeni Kia Ceed Türkiye’de Satışa Sunuldu! İşte Fiyatları ve Özellikleri!

Yeni Kia Ceed Türkiye’de Satışa Sunuldu! İşte Fiyatları ve Özellikleri!

Kia’nın hatchback modeli Ceed yenilenen tasarımı ile Türkiye’de satışa sunuldu. Gelin Kia Ceed’i yakından inceleyelim.

Orta segmente hitap eden son modelleri ile ülkemizde oldukça dikkat çeken Kia, yeni hatchback modeli Ceed ile tekrardan pazara giriyor. Ceed modelleri eskiden bu yana insanlara hoş gelmiştir. Önceki modellerinin piyasası pek olmasa da son modelleri oldukça tutuluyor.

Yenilenen tasarımıyla karşımıza çıkan Ceed, ön kısmındaki farklı ızgara tasarımı ve sportif görünümü ile ilgileri üzerine çekiyor. Yenilenen modelde C segmentine göre daha üst düzey malzeme kaliteleride bulunuyor. Tabi yazımız fiyatı ve motoru üzerinde.

Kia Ceed 1.4L Benzinli, 1.4L Turbo Benzinli ve 1.6 Turbo Dizel olmak üzere üç farklı ünite sunuyor. 1.4L benzinli model 100HP güç üretebiliyor. Aynı zamanda motor üzerinden 134Nm tork alabiliyor. Açıkçası bu motor hakkındaki görüşüm oldukça yetersiz olduğu yönünde. Dönemimizde düşük hacimli motorlardan yüksek beygirler alınırken Ceed’in böyle bir motor kullanması gereksiz olmuş.

Yerli Otomobilin Fiyatı Hakkında Açıklama

1.4L Turbo Benzinli model ise 140HP güce sahip. Aynı zamanda 242Nm tork üretebiliyor. Bu motor gayet yeterli. Piyasadaki rakipleride Astra 1.4T, Volkswagen grubu 1.4Tsi modelleri olabilir. Aracın ağırlığını göz önünde bulundurduğumuzda gayet yeterli olduğunu söyleyebilirim.

Tek dizel model olan 1.6L Turbo Dizel ise 136HP güce ve 320Nm torka sahip. Bu aracın ise tam rakibi Astra 1.6Cdti. Keza torkları ve beygirleri aynı. Bu aracın motoru ise tam segmentine layık. Son derece yeterli ve ekonomik.

Şimdi fiyatlara gelelim. Aşağıdaki tablodan fiyatları inceleyebilirsiniz.

  • HB Cool 1.4L Benzinli 100HP – Manuel Şanzıman : 99.900TL
  • HB Elegance 1.6L Dizel 136HP – DCT (Otomatik) Şanzıman : 152.900TL
  • HB Elegance Sunroof 1.6L Dizel 136HP – DCT (Otomatik) Şanzıman : 157.900 TL

Fiyatlar piyasadaki araçlara göre biraz yüksek. Çünkü aynı segmentteki rakipleri daha ortalama bir fiyata sahip. Bu fiyatlarda olanların ise Türkiye’de piyasası daha iyi. Tabi bakalım satışlar nasıl olacak…

Etiketler

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz