reklam
Ana SayfaWindowsYeni Windows 10 Güncellemesi, Windows Search’ü Bozuyor!

Yeni Windows 10 Güncellemesi, Windows Search’ü Bozuyor!

Microsoft son zamanlarda Windows 10 kullanıcıları için isteğe bağlı bazı güncelleştirmelerle birlikte birkaç güncelleştirme yayımladı. Bu yeni güncellemelerin bazı Windows 10 kullanıcıları için sorunlara neden olduğu anlaşılıyor. Reddit (1, 2) ve Microsoft Yanıtlar forumundaki kullanıcılara göre, en son güncellemeler Windows Arama deneyimiyle ilgili sorunlara neden oluyor. Hata, aramanın yüklenmesini engelliyor gibi görünüyor ve kullanıcılar “Bu işlemin yüklenmesi çok uzun sürüyor” hatası görüyor.

Geçtiğimiz aylarda Windows cephesinde buna benzer bir güncelleştirme sonrası hatalar meydana gelmişti. Benimde başıma gelen talihsizlik çok ciddi performans kaybı yaşamıştım. Konu ile alakalı diğer haberimizi okuyun.

İyi haber, sorunun sadece sayfayı yeniden yükleyerek veya Windows 10 sistem görüntüsünü onararak çözülebilmesidir. Bu sorunla karşılaşıyorsanız DSIM kullanarak sistem görüntüsünü onarmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  • Başlat menüsünü açın ve “cmd” yazın ve yönetici olarak komut istemini açın.
  • “DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth” (tırnak işaretleri olmadan) yazın ve enter tuşuna basın.
Windows 10'da Karanlık Mod Nasıl Aktifleştirilir?

Bu, sistem görüntünüzü onarmalı ve sorunu çözmelidir. Alternatif olarak, Disk Temizleme veya Storage Sense kullanarak güncelleme dosyalarını silmeyi de deneyebilirsiniz.

Hangi Windows 10 güncellemesinin arama deneyimini bozduğu açık değildir, ancak arama ile ilgili sorunlar genellikle Windows araması arama sonuçlarını almak için Bing’e ulaşamadığında gerçekleşir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement