Your Phone Artık Birden Fazla Android Uygulaması Çalıştırabiliyor

  Google News

Ağustos ayında Microsoft, Windows 10 ile birlikte gelen Your Phone (Telefonunuz) uygulaması için yepyeni bir özellik tanıttı. Bu yeni özellik Samsung’un Unpacked 2020 etkinliğinde Note 20 ailesi birlikte tanıdığımız Android uygulamalarını Windows 10’da çalıştırma özelliği idi ve oldukça kullanışlıydı.

İlk etapta bazı Samsung cihazları ile çalışan özellik zamanla diğer Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara geldi ve şimdi ise Microsoft bu özelliği yeni bir güncelleme katıyor; çoklu uygulama çalıştırma.

Bugün Microsoft, Windows Insider’lar için Telefonunuz uygulaması aracılığıyla birden fazla Android uygulamasını çalıştırma özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Bununla birlikte, bu yeni özellik yine yalnızca belirli Samsung akıllı telefonlar için mevcut olacak. İlerleyen zamanlarda diğer Android işletim sistemli cihazlara gelmesi de muhtemel.

Telefonunuz uygulaması ile neler yapılabilir?

  • Doğrudan Telefonunuz uygulamasında yüklü Android uygulamalarınızın bir listesini görebilirsiniz.
  • Daha hızlı erişim için sık kullandığınız uygulamaları favoriler bölümüne ekleyebilirsiniz veya uygulamalarınız arasında arama yapabilirsiniz.
  • Herhangi bir mobil uygulamayı doğrudan bilgisayarınızdan çalıştırabilirsiniz.
  • Uygulamalar ve yansıtılmış telefon ekranınız, bilgisayarınızda ayrı bir pencerede açılır.
  • Mobil uygulamalarınızı Windows Görev çubuğuna veya Başlat menüsüne sabitleyebilirsiniz.
  • Tüm uygulamalar listesindeki veya Favorilerinizdeki uygulama bildirim işaretlerini (okunmamış bildirimler) takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video