PC HocasıSosyal MedyaYouTubeYoutube Ek Açıklamaları Kaldırıyor

Youtube Ek Açıklamaları Kaldırıyor

   

Video paylaşımı denildiğinde akla gelen ilk isim olan Youtube, belki de en sinir bozucu özelliklerinden birisi olan Ek Açıklamaları kaldırıyor. Seyir zevkini bozan bu eski özelliği Youtube‘da fark etmiş olacak ki 2 Mayıs itibari ile Ek Açıklamalara veda ediyor

Youtube ek açıklama ekleme ve düzenleme özelliği 2008 yıllarında iyi dileklerle aktif olmuş olsa da insanoğlu her şeyde olduğu gibi bunu da suistimal etmiş ve kimi videolarda ekranı neredeyse doldururcasına ek açıklama eklemişti. Hal böyle olunca  da seyir zevki kalmamıştı. İzleyicilerin tek çaresi Ayarlar’da bulunan “Ek Açıklamalar” butonunu kapatmaktı. Üzerine kartlar ve video bitiş ekranları da gelince iş çığırından çıkmıştı. Neyse ki YouTube olaya el attı ve 2 Mayıs itibari ile bu çılgınlığa bir son vereceğini duyurdu. 

Mevcut Bulunan Videolar Ne Olacak?

Mevcut bulunan yani hali hazırda seyredebildiğimiz videolar aynı şekilde kalacak ancak düzenleme yapılamayacak. Sadece masaüstü için geçerli olduğunu da belirtelim.

Youtube Bu Değişikliğe Neden Gerek Duydu?

İyimser düşünüp “Bizim İçin!” demeyi çok isterdim fakat sebep rakamlar. Kartlar ve bitiş ekranı özelliğinin kullanımı ile beraber ek özelliklerin kullanımı %70 azaldı. Hal böyle olunca da Youtube, kullanımı azalan bu özelliğe son vermek için düğmeye bastı. Biz de bu durumdan nemalanacağız kısacası 🙂

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/youtube-ek-aciklamalari-kaldiriyor-20754/ linkinden 27.01.2022 21:01:32 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner