YouTube Kids, PC Hocası
Ana SayfaSosyal MedyaYouTubeYouTube Kids’in Çocuklar İçin Güvenli Olmadığı Ortaya Çıktı!

YouTube Kids’in Çocuklar İçin Güvenli Olmadığı Ortaya Çıktı!

YouTube Kids, PC Hocası

YouTube tarafından çocuklar için daha güvenli bir YouTube ortamı oluşturmak için geliştirdiği YouTube Kids uygulamasında çocuklar için zararlı çok fazla içerik olduğu ortaya çıktı.

YouTube, 13 yaşından büyük kişiler için oluşturulmuş bir video platformuydu. Zaman geçtikçe bu platformda çocuk videoları ve 13 yaşındaki izleyiciler dahil oldu. YouTube içersinde 13 yaşından küçük kişiler için uygun olmayan çok fazla içerik olduğu için küçük yaşta olan çocuklar için YouTube Kids platformunu oluşturdu. YouTube Kids‘de çocuklar için oluşturulmuş YouTube videoları bulunuyor.

YouTube Kids, PC Hocası

YouTube sürekli olarak YouTube moderatörleri tarafından kontrol ediliyor. YouTube Kids’de bulunan cinayet, intihar ve cinsellik içeren videolar defalarca şikayet edilmesine rağmen hala kaldırılmadı. Üstelik bu videolar animasyon şeklinde olduğu için çocukların daha çok ilgisini çekiyor. Çoğu ebeveyn çocuklarını denetlemediği için birçok çocuk bu tür içeriklere maruz kalıyor. Ebeveynlerin de bu konuda dikkatli olup çocuklarının izlediği içerikleri sürekli takip etmesi gerekiyor.

Bu konuda açıklama yapan YouTube, YouTube’un 7/24 YouTube moderatörleri tarafından denetlendiğini dile getirirken yetişkinlerin çocuklarının izleyeceği kanalı ve içerikleri yönetebileceği bir sistem üzerinde çalıştığını belirtti.

YouTube Kids, PC Hocası

Her ne kadar YouTube, moderatörler tarafından denetleniyor olsa da moderatörlerin gözünden kaçan çok fazla zararlı içerik bulunuyor. Bu yüzden ebeveynler sürekli olarak çocuklarının izlediği kanalı ve videoları denetlemesi gerekiyor.

Sizce bu konuda ne tür önlemler alınmalı? Yorumlarda fikirlerinizi belirtin.

Etiketler

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Bugün En Çok Okunanlar