PC HocasıSosyal MedyaYouTubeYouTube Videolarına Emojiyle Tepki Verme Özelliği Geliyor!

YouTube Videolarına Emojiyle Tepki Verme Özelliği Geliyor!

   

İnternet devi Google’a ait video platformu YouTube, bugün paylaştığı bir duyuru ile artık videolara emoji ile tepki verilebileceğini açıkladı. Şu anda test kullanıcılarına açılan özellik, verilen tüm tepkileri video üzerinde anonim olarak gösterecek.

Şu anda önceden belirlenmiş sayılı YouTube kanalında aktif hale getirilen yeni deneysel özellik, zaman etiketli yorumlara benzer şekilde izleyenlerin videonun belli bir anına emojiyle tepki vermesini sağlıyor. Kullanıcıların videolara bıraktıkları tepkiler, video oynatılırken reaksiyonlar bölümünün açılmasıyla video üzerinde görüntülenebiliyor.

İşte yeni özelliğin görüntüsü:

Yeni deneysel özellik, bırakılan reaksiyonun hangi kullanıcı tarafından atıldığını göstermeyecek. Reaksiyonlar, yalnızca emoji şeklinde anonim olarak gözüküyor olacak.

YouTube ekibi, yayımladıkları blog yazısında birkaç farklı reaksiyon denediğini ve bu testin gidişatına göre reaksiyonların şekilleneceğini belirtti.

Bu yeni deneysel özelliğin amacı, YouTube’a bir tür topluluk duygusu getirmek olacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/youtube-videolarina-emojiyle-tepki-verme-ozelligi-geliyor-125499/ linkinden 26.05.2022 16:05:36 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial