PC HocasıSosyal MedyaYouTubeYouTube Webcam Yakalama Özelliğini Kaldırılıyor

YouTube Webcam Yakalama Özelliğini Kaldırılıyor

 

Dünyanın en çok kullanılan video sitesi youtube bir hizmetini sonlandıracağını duyurdu. YouTube‘un sunmuş olduğu özelliklerden biri de webcam üzerinden kaydedilen videoların bilgisayara kaydedilmeden, doğrudan siteye yüklenebilmesiydi. Muhtemelen bu özelliği kadırmasının sebebi sitede yaşanabilecek yada yaşanan açıkların önüne geçmek için olabileceği.Destek sayfasında yer alan açıklamaya göreyse, webcam yakalama özelliği 16 Ocak 2016 tarihiyle birlikte sonlandırılacak.

 

Video devi, bu özelliğin nadiren kullanılması ve artık desteklenmeyen bir teknoloji üzerine (Flash) inşa edilmesi nedeniyle bu kararı aldığını söylüyor. Böylece artık kullanıcılar YouTube’un Android ve iOS uygulamaları veya bilgisayarlar üzerinden siteye yükleme yapmadan önce, videoyu bilgisayar ya da mobil cihazlarına kaydetmek zorunda kalacak.

 

Kasım 2006’da Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınan Youtube‘da ayda 6 milyar saat video izleniyor, Saniyede 300 dakikalık video yükleniyor.2012 yılından bu yana youtube Türkçe dil desteği bulunmakta.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/youtube-webcam-yakalama-ozelligi-kaldiriliyor-2448/ linkinden 30.07.2021 10:07:57 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement