PC HocasıSosyal MedyaYouTubeYouTube’da Bilinmeyen Uygulama ve Kodlar

YouTube’da Bilinmeyen Uygulama ve Kodlar

 

 Online video izleme platformu olan YouTube‘da arama bölümüne gireceğiniz belirli kodlar ve uygulamalar ile hiç ummadığınız şeyler karşınıza çıkabiliyor. Keyifli ve bir o kadar da ilginç olan bu uygulamalara göz atmaya ne dersiniz ?

YOUTUBE’DA BİLİNMEYEN 3 ÖZELLİK

Video izleme platformu olan YouTube’da milyonlarca kişi her gün ziyaret ederek çeşitli platformlarda vakit geçiriyor burası aşikâr. Her dakika YouTube‘a 100 saati geçen yeni videolar eklenirken, YouTube’un bizlere sunmuş olduğu gizli özelliklerden haberiniz var mı ?

Bu gizli içerikleri uygulayarak YouTube arama sonuçlarınızı ve kendinize ait platformunuzu çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Dilerseniz YouTube’un bilinmeyen uygulama ve kodlarına yakından göz atalım.

YouTube’da Bilinmeyen Kodlar ve Uygulamalar

Do The Harlem Shake

YouTube’da ilk olarak bir zamanların en popüler şarkılarından olan ve akım akım her ülkede yayınlanan Harlem Shake var. Arama bölümüne “do the harlem shake” yazdığınızda sol üstte YouTube logosu oynamaya başlıyor ve müzik çalıyor. Çalınan müzikte harlem shake olarak başladığı için konsept olarak her yerin oynaması şart 🙂

do-the-harlem-shake

 

Use The Force Luke

Bu gizli özelliği de arama bölümüne girdikten sonra mouseyi nereye hareket ettirirseniz tam tersi olarak ekrandaki tüm görseller de kaymaya başlıyor. Açıkçası hangi amaç ile yapıldığını tam olarak kestiremediğimiz bu uygulamayı çalıştırmak için arama bölümüne “Use The Force Luke” yazdıktan sonra mouseyi oynatmaya başlayabilirsiniz.

use-the-force-luke

 

■ Doge Meme

Bu özellikte ise yine YouTube arama bölümüne Doge Meme yazdığınız taktirde rengarenk bir açılış sayfası sizleri bekliyor olacak. Ayrıca fontun da Robotic’a dönüştüğünü görebilmek mümkün. Yine bu uygulamanın da neden dolayı yapıldığı hakkında bir bilgilendirme yok ne yazık ki 🙂

doge-meme

 

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/youtubeda-bilinmeyen-uygulama-ve-kodlar-3810/ linkinden 30.07.2021 00:07:30 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement