PC HocasıSosyal MedyaYouTubeYouTube’da Hareketli Nesneleri Mozaikleme Özelliği

YouTube’da Hareketli Nesneleri Mozaikleme Özelliği

 

YouTube yeni yaptığı güncelleme ile birlikte kullanıcıların eklemiş olduğu hareketli videolara mozaikleme işlevi uygulayabildiği gibi, tüm kullanıcılara aynı anda mozaikleme özelliğini açmaya hazırlanıyor.

YOUTUBE MOZAİKLEME İŞLEVİ NASIL YAPILIR ?

YouTube artık çerçeve içerisine alınarak işaretlenmiş olan nesneleri mozaiklediği gibi, bu işlemleri otomatik olarak hareket eden nesnelere de uygulamaya başlıyor. Videoların içerisinde herkesin görmesini istemediğiniz noktalara mozaik eklemeye başlayabilirsiniz.

Google yaptığı resmi açıklamaya göre; hareket eden nesneleri algılayan sistemin tamamen “yeni bir teknoloji” olduğunu belirtiyor. Yeni mozaikleme özelliği videoların anonim yapılarını korumak amacı ile finansal veriler, iletişim bilgileri, kişilerin suratları ve markalar gibi içerikleri kapsıyor.

YouTube tarafından aktif edilen yeni teknoloji şuan için gelişim aşamasında olsa da, mozaiklenen videonun yayınlanmasından önce ön izlemesini de vererek videonun nesne ile eşleşip eşleşmediği yapılabiliyor. 

Gelişim aşamasının başlarında olan teknoloji, mozaiklenen videonun yayınlanmasından hemen önce bir önizlemesini veriyor ve çerçevenin nesneyle eşleşmediği durumlarda tekrar işaretleme yapılabiliyor. Mozaiklemeyi aktif edebilmek için yüklemeye başladığınız videonun ayarlar sekmesinde “mozaikleme”  veya “Blur all faces” bölümünden yapılabiliyor.

youtube-blur
Adım Adım Yapacak Olursak;

* Kullanıcıların videolardaki yüzleri mozaiklemek için ilk olarak görüntüyü videoya yükleyin ardından sayfanın sağ alt köşesindeki “video yöneticisi” sekmesine tıklayın.

* Ardından açılan sayfaya girerek mozaiklemek istenen görüntünün üzerine tıklayın ve “görüntüyü iyileştir” deyin.

* Daha sonra önümüze çıkan düzenleme sayfasından özel efektler sekmesine tıklayın.

* “Tüm yüzleri bulanıklaştır” seçeneğine tıkladıktan sonra yüz mozaikleme işlemini tamamlamış oluyoruz.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/youtubeda-hareketli-nesneleri-mozaikleme-ozelligi-4696/ linkinden 28.10.2021 20:10:33 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

  • Heh tam oldu şimdi artık girer girer millet videolara blur atar özellikle ifşa videolarına sonra uğraşsın dursun millet

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad