Amazon, 2021 Yılına Kadar Kasiyeri Olmayan 3.000 Mağaza Açacak!

Amazon 2021 yılına kadar kasiyersiz Amazon Go marketlerinin 3.000 kadarını açmayı planlıyor . Bu, Amazon'un 2016'da Whole Foods'ı satın almasından bu yana en agresif hareketi olacak. Aynı zamanda gibi diğer marketlerin markalarıyla rekabet edebilmek için şirketin potansiyel çevrimdışı perakende başarısını önemli ölçüde değiştirecektir.

2016 yılının sonunda ilk kez Seattle'da açılan bir insan çalışanı veya kiosk ile etkileşim kurmadan müşterilerin alışveriş yapmasına ve ödeme yapmasına olanak tanıyan sensörler ve hafif otomasyon yazılımı kullanan ilk Go mağazası . O zamandan bu yana, Amazon modelini dikkatlice incelemiş ve modeli genişletmede çok hızlı hareket etmeye direndi. İkinci Go mağazasının her ikisi de geçen ay Seattle'da da açıldı . Chicago'da bir başkası bu hafta başlarında kapılarını açtı , ilk Go mağazasını Amazon'un ana eyaleti ve şehri dışında açmak için planladığını bildirdi. Son iş ilanlarına göre, bu yıl ve daha sonra 2019'da Chicago ve San Francisco bölgeleri için daha fazla mağaza açmayı planlanıyor .

Walmart ve Target gibi büyük perakendeciler için hisse senetleri şu anki haberlerin ardından düşüş gösterdiği görülüyor, zira şimdi birkaç yıl içinde Amazon, geleneksel marketlere, restoranlara ve hane halkı pazarlarına ciddi bir şekilde girmeye başlayacak.

İlgili Etiketler