PC HocasıSosyal MedyaFacebookÇocuğu Dünya’ya Gelen Mark Zuckerberg Hisselerini Bağışladı

Çocuğu Dünya’ya Gelen Mark Zuckerberg Hisselerini Bağışladı

 

2012 yılında Priscilla Chan ile evlenen Mark Zuckerberg, iki gün önce dünyaya gelen kız çocukları Maxima ile ilgili bir duyuru yayınlandı. İlk olarak Facebook’da doğum günü kutlaması paylaşarak kutlama yapan Mark, ardından servetinin %99’unu bağışlayacağını duyurdu.

mark-zuckerberg-priscilla
ZUCKERBERG NEDEN SERVETİNİ BAĞIŞLADI ?

İş hayatına atıldıktan sonra da mütevazi hayatını bir kenara bırakmayan Zuckerberg, kız çocuğu dünyaya geldikten sonra servetini bağışlayacağını duyurmuştu. Alınan bu karar ile birlikte ortalık karışırken 45 milyar dolarlık servetinin 40 milyar dolarının kendi vakfına bağışlayacağı anlaşıldı.

Eşi Chan Zuckerberg ile birlikte kurmuş oldukları vakıfta çocukların iyi bir şekilde yetişmesi ve hayata tutunabilmeleri için okul masraflarına kadar tüm gereksinimleri karşılanan bir yer olmuştu. Yeni bebeklerinin dünyaya gelmesinin ardından böyle mütevazi bir karar alması da taktir edilecek bir davranış oldu.

İLK ETAPTA 1 MİLYAR DOLAR BAĞIŞLANACAK

Mark Zuckerberg’in servetini şap diye bankadan çekip bağışlayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İlk etap için sadece 1 milyar dolar bağışlayacak olan Zuckerberg, bundan 5 yıl sonrası için 5 milyar dolar paylaşmış olacak. Mark aldığı bu karar ile de Facebook hisselerini sallandırmayı başardı.

İnternette bazı safsata yazarlar tarafından “Mark kendi vakfına bağışladı, reklam kokan hareketler” gibi yazılar yazıp çizse de aldığı bu kararı tebrik ediyoruz. Gelecek nesillere katkıda bulunmak dünyada “para” ile yapılabilecek en güzel şeydir. Kendi vakfı olsa da, çocukları orada yetiştirmesi ve geleceklerine katkı sağlaması en büyük mütevaziliktir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/cocugu-dunyaya-gelen-mark-zuckerberg-hisselerini-bagisladi-1708/ linkinden 28.10.2021 21:10:50 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad