DLSS 3

DLSS 3 Desteği Kazanan Yeni Oyunlar Belli Oldu

  Google News

DLSS 3, öyle basite alınacak bir teknoloji değil. Eski DLSS teknolojilerine göre çok daha yüksek performans sunmayı başaran yeni DLSS, farklı olarak yeni kareler oluşturulmasını sağlıyor.

RTX 40 serisinde karşımıza çıkan yeni DLSS için şu sıralar en önemli konu ise oyun desteği. Sistem ilk duyurulduğu zaman 35 oyunda yer alacağı söylenmişti ama bu sayı giderek artış gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde desteğin eklendiği yeni oyunlar da açıklandı.

DLSS 3 Desteği Kazanan Son Oyunlar

Son listede, yeni sürüm desteği için güncelleme alan veya bu sürümü destekleyerek çıkış yapan oyunlar yer alıyor. Buna göre yeni sürümü alan son oyunlar için durum aşağıdaki listedeki gibi.

  • Portal RTX – Oyun için Steam sayfası açıldı. 8 Aralık tarihinde yeni DLSS desteği ile gelmiş olacak.
  • Jurassic World Evolution 2 – Yeni sürüm için 8 Aralık tarihinde ek bir güncelleme yayınlanacak.
  • The Witcher 3 Wild Hunt Next-Gen14 Aralık tarihinde gelecek güncelleme, yeni DLSS sürümü için de destek ekliyor.
  • NFS UnboundDLSS 3 desteğiyle beraber çıkış yaptı.
  • Warhammer 40.000 Darktide – Yeni DLSS sürümünün desteğiyle beraber çıkış yaptı.

DLSS 3

Yeni sürümün oyun desteği konusunda gelişmeler bu şekilde. Tabii ki şunu da unutmamak gerekiyor ki hem Nvidia hem de oyun geliştiricileri boş durmayacaktır. Yeni teknolojiye destek veren oyunların sayısının giderek artmaya devam etmesini bekliyoruz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video