Dördüncü Nesil iPhone SE, Yeniden Markalanmış XR Olacak!

  Google News

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji ve yazılım devlerinden Apple’ın yeni nesil (dördüncü nesil) iPhone SE modelini yeniden markalanmış bir iPhone XR olarak piyasaya süreceği iddia ediliyor. Jon Prosser tarafından yapılan açıklamalara göre dördüncü nesil iPhone SE, çentikli bir tasarıma sahip olacak.

Geared Up podcast serisinin son bölümünde konuşan Jon Prosser, “Anladığım kadarı ile dördüncü nesil iPhone SE – bunu herkesin önünde söylediğime inanmıyorum – sadece yeniden düzenlenmiş bir iPhone XR olacak.” dedi.

Şu an ki iPhone SE modeli iPhone 8’in tasarımını benimsiyor ve Touch ID teknolojisini içerisinde barındırıyor eğer tasarım değişikliliği iPhone XR’a baz alacaksa Touch ID teknolojisi iPhone cephesinde artık tarihe tam olarak gömülecek ve SE modelinde ilk Face ID teknolojisini göreceğiz.

Yeni nesil iPhone SE, 2023 başlarında tanıtılabilir!

Ayrıca iPhone XR modeli de artık Apple’da listelenmiyor ve eğer iddialar doğruysa şirketin en ucuz iPhone modeli artık daha büyük bir ekrana da sahip olacak.

Ross Young’a göre Apple, 2023 gibi erken bir tarihte daha büyük 5,7 inç ekrana sahip dördüncü nesil bir “iPhone SE” piyasaya sürmeyi planlıyor, ancak böyle bir modelin nasıl bir ekran tasarımına sahip olacağını belirtmedi.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video