reklam
Ana SayfaHaberlerElektrikli Araçtan Benzin Çalarken Akıma Kapıldı

Elektrikli Araçtan Benzin Çalarken Akıma Kapıldı

Fransa‘da yaşanan sıkıntılar gün geçtikçe artmaya devam ettiği gibi, yaşanan benzin sıkıntısı da büyümeye devam ediyor. Bugün bir kişi elektrikli otomobilden yakıt çalmaya çalışırken ortaya çıkan kuvvetli akıma kapılarak öldü.

Elektrikli Araçtan Yakıt Çalınabilir mi ?

Besonçon kentinde meydana gelen olayda arabasında benzin kalmayan kişi, farklı bir yerden temin ettiği pompa seti ile elektrikli otomobilden benzin çalmak istedi. Elektrikli otomobil olduğunun farkına varamayan kişi şarj soketinden içeriye pompa hortumunu soktuğu anda kuvvetli bir akım oluştu. Pompa setinin ucu demir alaşımlı olduğu için elektrik akımı kişiyi çarparak öldürdü.

Huawei P40 Pro Plus Satışa Çıktı!

Kişiye acil müdahale ekipleri tarafından müdahale edilse de genç vatandaş kurtarılamadı. Tüm bu olayların üzerinde ülkede kriz daha da tırmanarak prorestolar ve eylemler yapılmaya başlandı. Fransa’da şuanda toplamda 12 bin 148 benzin istasyonu bulunuyor. Bu istasyonların 4 bininde benzin kıtlığı yaşandığı gibi, bazı bölgelerde araç başına 20 litre benzin verilebiliyor.

elektrikli-otomobil-benzin
Benzin Almak İçin Kuyruk Sıraları Var

Fransa’nın henüz çözülemeyen benzin krizinde akaryakıt istasyonları “benzin yok” uyarısı asarken, benzin olan yerlerde de uzun kuyruklar oluştu. Şuan işin Fransa’da %20‘ye yakın benzin istasyonu hizmet veremiyor.

 

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement