Evinizin Duvarını Graffitiye Çeviren Robot: Scribit

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES, bu yılda ABD'nin Las Vegas şehrinde kapılarını teknoloji sevenlere açtı. Fuar açılalı iki gün oldu ve onlarca teknolojik ürün tanıtıldı. Tanıtılan yeni teknolojik ürünlerden bir tanesi ise duvarları istediğiniz gibi çizebilen Scribit ismindeki robot.

Bu proje daha önceden de karşımız çıkmıştı ve sadece 2 saat içerisinde yüzde 100 bağış toplanarak geliştirilmişti. Fakat o zamanlar ürün tam olarak kullanılabilir halde değildi. CES 2019 fuarında tanıtılan ve kullanıma hazır olan bu ürün duvarda dolaşarak istediğinizi çizdirmenize olanak sağlıyor.

Scribit robotu duvarları resmen renkli bir şölene çevirmek istiyor. Ayrıca Scribit robotu için tanıtım videosu'da yayınlandı. Videoya baktığımızda robot, duvara resim çizdikten sonra iz bırakmadan çizdiği görseli silebiliyor ve tekrar tekrar çiziyor. Duvarda sabit kalmasını sağlayan iki adet ip var. Bu ipleri resmi sitesinde belirttiği gibi duvara çivi yardımı ile sabitliyorsunuz ve gerisi sizin hayal dünyanıza kalmış. Dört adet kalem haznesi bulunan robotun farklı renklerde kalemlerde ekleyebiliyorsunuz.

İlgili Etiketler