Pazartesi, Mart 4, 2024

Google Allo Nedir, Özellikleri Nelerdir ?

Paylaş

silkroad gaminggentr

Geçtiğimiz senelerde Google Plus ile aradığını bulamayan Google, yeni teknoloji ile geliştirmiş olduğu Google Allo uygulamasını duyurdu. Bugün gerçekleştirilen Google I/O 2016 etkinliğinde görücüye çıkarken, Google Allo hakkında detaylar ve özellikler haberimizde.

Google Allo Ne İşe Yarıyor ?

Google mühendisleri tarafından geliştirilen Google Allo, aslında yeni bir mesajlaşma uygulaması. Bu uygulama ile birlikte Google, WhatsApp, Snapchat, Facebook Messenger ve diğerlerine karşı rakip olarak geleceği belirtiliyor. Google Asistan ile entegre olan Allo, ek güvenlik özellikleri ile diğer uygulamalardan bir adım öne çıkıyor.

Google-2016-I-O
Hangouts Ne Olacak ?

Geliştirilen Allo, şirketin diğer mesajlaşma uygulaması olan “Hangouts’un yerini alacak mı ?” soruları sosyal medyada dolaşırken, resmi açıklama ile birlikte Hangouts’tan bağımsız olacağı duyuruldu. Yani Google Allo yeni bir iletişim ürünü.

Arayüzüne baktığımızda kullanıcılar için sabit bir arayüzü olan ve mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi çeşitli emoloji ve surat ifadeleri ile iletişimi destekliyor. Google Allo‘yu kullanabilmek için ilk olarak bir Gmail hesabı açmalı ve ardından Google hesabınız ile giriş yapmanız gerekmektedir. Ek olarak bazı stickerlerin özel olarak tasarlanmış olduğunu da belirtmemizde fayda var.

Google-Allo-Uygulama
Google Asistan Neler Yapacak ?

Google Allo ile entegreli olarak gelen Google Asistan sayesinde uygulamayı kullanırken önemli sorularınızı veya aramalarınızı da yapabiliyorsunuz. Allo’ya sormak istediğiniz tüm soruları ileterek kısa süre içerisinde cevap alabilmek mümkün.

Piyasada bulunan diğer chat sistemleri ile karşılaştırdığımızda eksikleri mevcut. Ancak ek olarak pek çok konuda araştırma, sohbet edebilme, bilgi alma ve daha pek çok konuda desteği bulunuyor. Örnek vermek gerekirse “Euro 2016 ne zaman ?” sorusunu sorarak asistandan bilgi alabiliyorsunuz. Google Allo‘yu kullanırken WhatsApp’ta olduğu gibi tüm konuşmalar şifreleniyor. Uygulamanın çıkış tarihi ise şuan için netlik kazanmadığı gibi, Ağustos ayında hem Android hem de iOS cihazlarında yayınlanacağı belirtiliyor. Google Allo hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki uygulama tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Taner AYDOS
Taner AYDOS
PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorumlar

3 YORUMLAR

  1. Bunların ücretsiz internet projesi vardı onunla birlikte bu tür uygulamalar için şart koyarlarsa anca öyle tutulur yoksa biraz zor gibi. Tictoc neler yaptı ama sanırım whats up kadar giremedi piyasaya.

  2. Google Now aslında yaygın olsa tic toc kullanışlı olur mu bilmiyorum. Ancak WhatsApp bile doğru düzgün kullanmadığım için birşey diyemeyeceğim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler