Google Meet’e Bas-Konuş Özelliği Geliyor!

  Google News

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım, teknoloji ve internet devlerinden Google, Duo ve Meet servislerini birleştirme çalışmalarını devam ettirirken, Google Meet servisine daha önce Zoom uygulamasında karşımıza çıkan “bas-konuş” özelliğini platforma getirme çalışmalarını yürütüyor.

Google Meet, Zoom, Teams gibi görüntülü konferans uygulamalarında yaşanılan zorluklardan bir tanesi ise konuşmadığımız zaman mikrofonu kapatmak konuşacağımız zaman açmak ve sürekli bu uğraştırıcı döngü içerisinde işkence çekmektir.

İlk önce Google Workspace kullanıcılarının erişimine açılacak

Zoom uygulamasının 2020 yılında kullanıma sunulan “bas-konuş” sisteminin bir benzeri ABD’li şirket Google’ın yayımladığı bir blog yazısında yaptığı açıklamaya göre 9 Eylül tarihinde tüm Workspace kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor olacak. İlk etapta Workspace kullanıcılarının erişimine açılacak özelliğin bireysel kullanıcılara ne zaman sunulacağı henüz belli değil.

Aynı zamanda özellik kullanıma sunulduğu zaman saptanmış olarak deaktif durumda olacak bunu ilgili menü üzerinden kendinizin aktif hale getirmesi gerekecek.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video