Google Pixel 3 Lite Göründü!

Google'ın amiral gemisi Pixel, Google Pixel 3 Lite modeli ile kendini yeniden gösterdi. Bir videoda ortaya çıkan telefon, duyurudan önce paylaşılmış oldu.

Google Pixel 3 Lite, son dönemde en çok sızdırılan telefon modellerinden biri olmuştu. Ancak ortaya çıkan bir video, telefon hakkındaki tüm sır perdesini aralıyor ve cihaz hakkında tüm bilgileri bizlere sunuyor. 

Sargo kod adıyla hazırlanan yeni Google Pixel 3 Lite, orta sınıfın güçlü işlemcisi Snapdragon 670 ile geliyor. İçerisinde 4GB RAM bulunduran telefon, popüler ince çerçeve modasının tam tersi kenarlara sahip. Özellikle ekranın altında ve üstünde oldukça geniş bir çerçeve alanı görünüyor. Tip olarak Pixel 3 ile aynı görünen telefon, çift öz çekim kamerasından ziyade tek ön kameraya sahip.

5.56" inç boyutunda ekrana sahip olan Google Pixel 3 Lite, 2220 x 1080p çözünürlükte LCD ekran taşıyor. Orta sınıf için standart olan ekran ve çözünürlük oranı yeterli gibi görünüyor. Ancak kasanın sert plastikten imal edildiğini görüyoruz. Yine de Google, cihazının üzerinde bir adet 3.5mm jack girişine yer vermiş durumda. Telefonun batarya kapasitesi ise 2915mAh.

Google Pixel 3 Lite'ın en dikkat çekici özelliğinin ise 12 MP çözünürlüğündeki kamerası olduğu belirtiliyor. 1.4 mikron piksele ve f/1.8 diyafram açıklığına sahip olan bu mercek, söylenene göre Google Pixel 3 ile aynı kalitede resimler çekebiliyor. Ancak herhangi bir karşılaştırma görünmediği için ne kadar doğru olduğu belirsiz.

Zira Google Pixel 3, içerisinde Snapdragon işlemciden güç alan Pixel Visual Core desteğine sahipti. Bu cihazda ise böyle bir işleme birimi olmadığı biliniyor. Ancak resim kalitesi birebir ise Google, muhtemelen bu kameraya yapay zeka destekli yetenekler kazandırmış olabilir.

Bunlar haricinde telefon ile ilgili bilgi verilmezken asıl detayların Google etkinliğinde ortaya çıkacağını belirtelim. Google'ın yeni telefonunu beğendiniz mi?

İlgili Etiketler