İngiltere İnternet Hızını 1gb/ps’ye Taşıyor

Türkiye şartlarındaki internet hızının ortalamasının 8mb/ps olduğunu biliyoruz zaten. Yani Türkiye'deki intenet hızının ortalaması yaşadığımız zamana oranla düşük ve genelimiz bu internet hızını kullanıyor. Türkiye'de 8mb/ps'den sonra gelen en yaygın kullanılan internet hızları ise 4mb/ps ve 16mb/ps olarak sıralanıyor. Farklı ülkeler ise hız ortalaması çok daha yüksek. İngiltere ise zaten bir çok bölgesinde fiber optik kablolar ile internet bağlantısını sağlıyor ve bundan yararlanarak internet bağlantısını 1gb/ps'ye taşımaya hazırlanıyor.

Speed Test Raporları Yayınlandı

Dünya genelinde en yaygın olarak kullanılan internet hızı ölçme uygulaması olan Speedtest.net'in yayımladığı rapora göre Dünya'da kullanılan en hızlı internet bağlantısı ortalamasına Singapur 156mb/ps hızla sahip, 140mb/ps ile Hong Kong ise olmuş. Bu iki ülkeyi Güney Kore 125mb/ps ile takip ediyor. Türkiye ise bu listenin 84'üncü sırasında 14.50mb/ps hızla yer alıyor.

Açıkçası ben yaklaşık 60mb/ps'lik bir internete sahibim ve Türkiye'de 100mb/ps'lik bir hızın ortalama haline geçmesini isterim. Umarım yakın zamanda biz de yüksek hızlara AKK veya herhangi bir problemle uğraşmadan uygun ücretlerle geçebiliriz.

İlgili Etiketler