Instagram’a Okundu Bilgisi Kapatma Özelliği Geliyor

  Google News

Günümüzde 2.35 milyar kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu Instagram’ın yeni özelliği test ediliyor. Getirilmesi beklenen özellikle beraber görüldü bilgisinin kullanıcılar tarafından kontrol edilebiliyor olduğunu göreceğiz. Bu özellik sayesinde mesajı alan taraf görüldü bilgisine ulaşamayacak.

Getirilmesi beklenen özelliğin,  Marj Zucerberg ve Adam Mosseri’nin Instagram Broadcast kanallarında yakın zamanlarda duyurulması ve tüm kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor.

Yetkili kişiler tarafından yapılan açıklamalara göre Instagram uygulamasında mesajlaşmaların okundu bilgilerinin kapatmalarını sağlayacak olan  özellik şu an test aşamasında.

Adam Mosseri tarafından paylaşılan görselde özelliğin nasıl aktif edilebilecek olduğu sohbette nasıl gözüktüğünü görebiliyoruz. Adam Mosseri’nin paylaşmış olduğu ekran görüntüsünden bu özelliğin Gizlilik ve Güvenlik bölümünde seçenekler arasında bulunabileceğini anlayabiliriz.Bu özelliğe WhatsApp gibi sosyal medya platformlarından aşinayız. Kullanıcılar tarafından beklenen yeni sistemin Instagram uygulamasına da gelmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Safa Harmanda

Teknolojinin içinde kaybolan kendini geliştirmeye çalışan biri :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video