PC HocasıSosyal MedyaInstagramİnstagram Üzerinden Bağış Toplanabilecek!

İnstagram Üzerinden Bağış Toplanabilecek!

 

Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg’in en büyük hamlelerinden olan İnstagram, yeni bir özelliği daha hayata geçiriyor. Bu özelliğe göre kullanıcılar, bireysel olarak bağış toplayabilecekler. Özellik şu durumda sadece, İngiltere, ABD ve İrlanda’da kullanıma sunulacak.

Bildiğiniz üzere Facebook, ABD merkezli finans şirketi Stripe üzerinden bağış alımlarını gerçekleştiriyordu. Bağışlar, MasterCard, PayPal ve Visa üzerinden gerçekleştiriliyordu. İnstagram’ın da aynı yolu izleyerek, bağış özelliğini devreye sokması bekleniyor.

Paraya ihtiyacı olan İnstagram fenomenleri ya da İnstagram üzerinden çalışmalar yürüten kuruluşlar, bu sayede kendilerine kaynak üretebilecekler. Herkesin bağış toplayabilmesi durumu ise pek mümkün değil. İnstagram ve bağışa aracılık eden şirket, kullanıcıdan “bağış talebinin sebebini” isteyecek. İnstagram’ın ve aracı şirketin onayı durumunda ise bağış toplanabilecek.

Bağış toplamak isteyen kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Kullanıcılar sadece bir ay süreyle bağış toplama faaliyetini sürdürebilecekler. Özelliğin Türkiye’ye gelmesi durumu, şu an için olanaksız diyebilirim çünkü bağışlara aracılık eden şirket yani Stripe, Türkiye’de faaliyet göstermiyor.

Yazar Hakkında

Mehmet Can ALVAR

Mehmet Can ALVAR

Herkes gibi onlardan değil kendi kendine olan birisi.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz