PC HocasıSosyal MedyaInstagram’ı Baştan Sona Değiştirecek Yenilik Duyuruldu

Instagram’ı Baştan Sona Değiştirecek Yenilik Duyuruldu

   

Günümüzün en popüler sosyal medya platformu olma yolunca ilerleyen Instagram, geçtiğimiz gün sürpriz bir duyuru ile gündeme geldi. En yetkili isimlerden biri, hatta en yetkili olan Adam Mosseri, sosyal medya platformu için yeni girişimlerini duyurdu.

Başlığı okuduysanız meraklandınız eminim. Ne değişecek bilmek istiyorsunuz. O zaman sizi hiç meraklandırmıyorum ve nelerin değişeceğine geçiyorum.

Instagram Ana Sayfası için Yeni Dönem Geliyor

Duyuru bir Twitter gönderisinden ibaret. Adam Mosseri yeni özellikleri, yaptığı gönderi ile test ettiklerini duyurdu. Peki nasıl bir yenilik?

Platforma gelecek olan güncelleme sonrasında ana sayfa yapısında büyük bir değişim yaşanacak.

Kaçırmayın: Samsung Galaxy S21 FE Türkiye Fiyatı

Genel tasarımı da etkileyecek olan bu değişim, uygulamanın ana sayfasının sol üst kısmında karşımıza çıkacak. Diğer kısımlarda bir fark olmayacak. En azından şu an bir fark olmadığını gördük.

Sol kısımda ana sayfa sekmesi adı altında yeni bir sekme göreceğiz. Bu kısımda açılır menü kullanılacak. Hani web sitelerinde üst bar menüler olur. Genelde bu kısma geldiğiniz zaman, menüde yer alan kategoriler aşağı doğru sıralanır.

İşte benzer bir açılır menüden Instagram’da olacak. Kullanılacak bu kısma tıkladıklarında 3 seçenek görecekler. Birinci seçenek zaten ana sayfa. Yani mevcut olan düzenin olduğu gibi devam ettiği sayfa olacak. Asıl mevzu ikinci ve üçüncü seçenekte.

Instagram

Takip Ettiklerin Kısmı: İkinci seçenek bu olacak. Takip ettiklerin kısmını seçtiğiniz zaman, kendi özel ana sayfanızı açtınız demek. Sadece takip ettiğiniz kullanıcıların paylaşımlarının olduğu ve paylaşım sırasına göre dizilime yer verildiği bir ana sayfaya geçeceğiz. Arayıp bulamadığımız özelliklerden.

Favori Sekmesi: Bir alt kısımda ise favoriler bölümü yer alacak. Bu sekmeyi seçtiğiniz zaman da seçtiğiniz favorilere göre belirlenmiş ve akışı buna göre düzenlenmiş olan bir ana sayfa yapısı göreceksiniz.

Yani artık Instagram ana sayfasında ne istiyorsak onu göreceğiz. Bu seçim kullanıcılara ait olacak. Şimdilik özelliğin testlerine başlandığı duyuruldu. Yakın zamanda güncellemelerin sunulacağı da söylendi. Ama tarih yine yok.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/instagrami-bastan-sona-degistirecek-yenilik-duyuruldu-122030/ linkinden 28.01.2022 21:01:16 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner