PC HocasıHaberlerİstanbul’da okullar tekrardan tatil edildi

İstanbul’da okullar tekrardan tatil edildi

 

Öğrencilerin gözü kulağı kar yağışı nedeni ile okulların tatil olup olmayacağıydı. Ancak Vasip Şahin beklenen açıklamayı yaparak Salı günü İstanbul’da eğitim ve öğretime 1 gün süre ile ara verileceğini duyurdu. Ardından öğrenciler sevinç yumağına bürünerek karın keyfini çıkartmaya başladı.

Valilikten yapılan resmi açıklamaya göre;

“Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonucunda; ilimizde devam eden ve giderek artması beklenen yoğun kar yağışı nedeni ile bugün gece saatine kadar etkisini sürdürmesi ön görülmektedir.”

“Yoğun kar yağışı neticesinde kar birikintiler, donma ve buzlanma oluşması ön görüldüğü gibi, ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımını da göz önünde bulundurarak herhangi bir sıkıntı ve mağduriyet ile karşılaşmamak adına tüm resmi kurumlar başta olmak üzere, özel kreş, anaokulu, ilkokullar, ortaokul ve liselerde 10 Ocak Salı 2017 günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür.”

Olofmeister FaZe Kadrosuna Geri Döndü


Salı günü aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli olarak sayılacağı da ekstra duyuruldu. Okullar tatil olduğuna göre 1 gün daha öğrenciler doya doya keyfini çıkartacak gibi görünüyor.

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz