LC Waikiki, Metaverse Mağazasını Kullanıma Sundu!

  Google News

Ülkemizin en popüler giyim mağazası zincirlerinden LC Waikiki, metaverse dünyasına giriş yaptı. Artık LC Waikiki Metaverse Dükkanı sayesinde kıyafetleri üç boyutlu olarak inceleyerek satın alabileceksiniz.

Türkiye Cumhuriyeti merkezli ve çok uluslu giyim mağazası zincirimiz LC Waikiki, geride bıraktığımız Mart ayında metaverse projesini sınırlı sayıda kullanıcı grubu ile açtığını duyurmuştu.

MetaStore mağaza şu anda sınırlı kullanıcı grubu ile test ediliyor!

LC Waikiki’nin metaverse projesi olan MetaStore, şu anda sınırlı kullanıcı grubu ile test ediliyor ve proje tamamlandığı zaman müşteriler sanal ortamda ürünleri inceleyebilecek ve satın alabilecekler. Bu proje kapsamında sanal mağaza Masal Diyarı, Anime, Waikiki Sahili ve Pijamasal gibi temalı ürünleri de satışa sunacak.

LC Waikiki MetaStore projesi hakkında paylaşılan bilgilere göre sanal metaverse mağazası Unreal Engine motoru kullanılarak geliştiriliyor ve geliştirme aşamasında tamamen LC Waikiki’nin iç kaynakları kullanılıyor. 16 kişiden oluşan çekirdek ekibin yanı sıra, pazarlama gibi müşteriyle birebir iletişimi olan farklı departman katılımcıları ile platformun deneyimi zenginleştiriliyor.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video