PC HocasıYazılımmacOS Monterey 12.5 Sürümü Yayınlandı: Neler Geliyor?

macOS Monterey 12.5 Sürümü Yayınlandı: Neler Geliyor?

   

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devlerinden Apple, birkaç gü önce macOS işletim sistemi familyasının Ekim 2021 tarihinde kullanıma sunulan sürümü Monterey için yeni bir sürüm güncellemesi yayınladı. Yeni işletim sistemi sürümü geride bıraktığımız iki ay önce piyasaya sürülen Monterey 12.4’ten farklı olarak neler sunuyor?

macOS Monterey 12.5 güncellemesini uyumlu olan cihazınıza kurmak için Sistem Tercihleri altındaki Yazılım Güncellemesi menüsünü ziyaret edebilirsiniz.

Apple tarafından yayımlanan sürüm notlarına göre macOS Monterey 12.5 sürümü ile birlikte; internet tarayıcısı Safari’de yaşanan sekme sorunu için hata düzeltmesi sağlanıyor ve devam etmekte olan bir canlı spor yayınını yeniden başlatma, duraklatma, geri sayma veya ileri sarma seçeneği ekleniyor.

macOS Monterey 12.5 ile birlikte gelen düzeltmeler:

macOS Monterey 12.5, geliştirmeler, hata düzeltmeleri ve güvenlik güncellemeleri içerir.

  • TV uygulaması, devam etmekte olan bir canlı spor oyununu yeniden başlatma ve duraklatma, geri sarma veya ileri sarma seçeneği ekler
  • Safari’de bir sekmenin önceki sayfaya dönmesine neden olan bir sorunu düzeltir

Bazı özellikler tüm bölgelerde veya tüm Apple aygıtlarında kullanılamayabilir.

Bu güncellemenin güvenlik içeriği hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://support.apple.com/kb/HT201222

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/macos-monterey-12-5-surumu-yayinlandi-neler-geliyor-130371/ linkinden 12.08.2022 15:08:51 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video