Motorola Moto G72’nin Lansman Tarihi Açıklandı!

  Google News

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji üreticilerinden Motorola, bu haftanın başlarında ortaya çıkan Moto G72 isimli akıllı telefonunun lansman tarihini resmi olarak açıkladı. Yapılan açıklamalara göre akıllı telefon 3 Ekim‘de gerçekleştirilecek olan lansman etkinliğinde tanıtılıyor olacak.

Akıllı telefon ile ilgili resmi açıklamalar tarih ile sınırlı olsa da, FlipKart’ın internet sitesinde akıllı telefon için açılan sayfada teknik özellikler listelenmeye başladı. FlipKart’taki ürün sayfasına göre akıllı telefon 6GB RAM ve 128GB dahili depolama alanı ile birlikte gelirken gücünü Helio G99 yonga setinden alıyor olacak ve ön tarafta 120Hz görüntü yenileme, 576Hz dokunmatik örnekleme hızına sahip HDR10 destekli OLED ekran ile sunacak.

Ekran altı parmak izi okuyucusuna sahip OLED ekran 10-bitlik renk gamını sunarken HDR10 desteği ile 1300 nit tepe parlaklık sunuyor olacak.

Yazılım tarafında Android 12 işletim sistemini çalıştıran akıllı telefon arka tarafta ultra geniş açılı kamera ve makro kamera sunarken multimedya tarafında Dolby Atmos destekli stereo hoparlörler sunuyor olacak. Sızıntılara göre Moto G72, gücünü 33W hızlı şarj destekli 5000 mAh kapasiteli bataryadan alırken su ve toz sıçramaları için IP52 sertifikasına sahip olacak.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video