PC HocasıCep TelefonuNokia Yeni Telefonları İle Sahaya Dönüyor

Nokia Yeni Telefonları İle Sahaya Dönüyor

 

Nokia neredeyse 3 yıldır Microsoft bünyesinde kendi akıllı telefonlarını üretmezken, alınan karar ile yeni akıllı telefonlarını Nokia markası ile çıkartmaya hazırlanıyor. Çıkış tarihleri ve detaylar haberimizde.

NOKIA’NIN YENİ AKILLI TELEFONLARI NASIL OLACAK ?

Nokia yapılan anlaşmalar doğrultusunda uzun süredir kendi telefonlarını üretmezken, bu anlaşma sona yaklaştı ve artık Nokia kendi telefonlarını piyasada üretip sunmaya başlayabilecek. Açıkçası uzun süredir piyasada görünmeye ekip, yeni akıllı telefonları ile ne gibi değişikliklere imza atacak biz de merakla bekliyoruz.

Nokia yeni üreteceği akıllı telefonlarda Windows Mobile işletim sistemini kullanmayacağı gibi, tamamen Android işletim sistemine sahip yeni telefonlar üretip piyasaya sunacak. Hatta bir kaç modelin de hazırlanmış 2016’nın ortalarında piyasaya çıkış yapacağı konusunda söylentiler de mevcut. Weibu tarafından paylaşılan aşağıdaki fotoğraflar söylentileri doğrular nitelikte olduğu gibi, tasarım konusunda tam bir hayal kırıklığı diyebilirim. Uzun süredir telefon üretmeyip sonradan piyasa bu kadar kızışmışken bu tasarımlar ile piyasaya tekrar çıkmak büyük hata olsa gerek.

nokia-yeni-telefon


Nokia
sektöre tekrar giriş yapmak isterken, Ar-Ge çalışmalarının da bir yandan devam ettiğini görmek bizleri de heyecanlandırdı. Ancak bir zamanların efsane telefon üreticisi olan Nokia’nın toparlanabilmesi için epey bir uğraşması gerekecek.

Unutmadan! Nokia’nın Microsoft ile yapmış olduğu söyleşme bu yıl içerisinde sona erecek. Büyük ihtimal ile yeni akıllı telefonları da sözleşme bittikten sonra piyasaya sunulacak.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/nokia-yeni-telefonlari-ile-sahaya-donuyor-3773/ linkinden 16.10.2021 03:10:49 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad