Pazar, Mayıs 26, 2024

Office Lens, Microsoft Store’dan Kaldırıldı

Paylaş

silkroad gaminggentr

Geçen yıl (2020) Ekim ayında, Teknoloji ve yazılım devlerinden Microsoft‘un Windows 10 için Office Lens servisini durdurduğunu ve uygulamanın 1 Ocak 2021 tarihinde Microsoft Store üzerinden kaldırılacağını bildirmiştik. Sonunda yeni yılın ilk gününü geride bıraktık ve uygulama artık Mağaza’dan indirilemiyor.

office lens out
Office Lens, Microsoft Store'dan Kaldırıldı 2

Microsoft, kullanımdan kaldırılan Office Lens servisi hakkında resmi bir açıklama gerçekleştirdi ve kullanıcıları detaylı bilgilendiren bir metin paylaştı:

Önemli: Windows için Office Lens’teki resimlerinizi OneDrive, OneNote, Word, PowerPoint veya PDF’ye kaydetme gibi belirli bulut tabanlı hizmetler 31 Aralık 2020’den sonra kullanılamayacak. Uygulamanın diğer özelliklerini şu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz: cihazınızda yüklü. Ayrıca Windows 10 için Office Lens, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Microsoft Store’dan indirilemeyecektir. Tüm Office Lens özelliklerinden yararlanmaya devam etmek için, iOS veya Office için Office Lens’in en son sürümünü indirmenizi ve kullanmanızı öneririz.

Uygulamanın mevcut kullanıcıları artık uygulamanın artık OneDrive, OneNote, Word, PowerPoint veya PDF türlerini veri kaydedemeyeceğini görecekler. Microsoft, Windows Phone için Office Lens uygulamasını 2014 yılında piyasaya sürdü ve daha sonra işletim sisteminin kapanması ile platform olarak Android ve iOS’a taşıdı.

Masaüstü uygulaması Windows Phone geliştirmeden arta kalmıştı ve diğer birçok UWP uygulaması gibi artık bir telefon platformu olmadan bir teklif sunmuyordu. iOS ve Android’de kullanılmaya devam edecek.

Zeliha Yılmaz
Zeliha Yılmaz
Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler