OnePlus Televizyon Yapıyor!

Çin'li akıllı cihazlar ve aksesuar üreticisi OnePlus, cep telefonundan kulaklık gibi bir çok ürün gamında üretim yapmakta . OnePlus çevrimiçi forumlarında son dönemde çıkan televizyon üretimi yapılacak söylentisi hakkında açıklama yapan  şirket şefi Pete Lau, bunu “bağlantılı bir insan deneyimi oluşturmanın ilk adımı” olarak tanımladı.

Son dönemde bir çok donanım üreticisi artık akıllı ev alanından para kazanmak için farklı üretim süreçlerine girmiş durumda.Samsung ve Huawei kısa süre önce akıllı hoparlörler duyurdu; Apple ve Google sırasıyla HomePod ve Google Home piyasaya sürdü ve Microsoft ve Sony Xbox ve PlayStation konsollarıyla farklı alanlara yönlenmiş durumda.

OnePlus, diğer bağlı cihazların yardımıyla, ev eğlencesinin merkezinde yer alan TV' ürününün üretimi yaparak stratejik olarak temel elektronik ürünleri arasına girmeyi planladığını açıkladı. Lau'nun teaser duyurularını okuyan OnePlus TV,  henüz bir proje ismine sahip, şuanda zaman çizelgesi ya da teknik özellikleri açıklanmadı - OnePlus'ın akıllı ev hakkındaki gelecek vizyonu için bağlantı merkezi görevi görecek.

OnePlus TV, Pete Lau tarafından yönetilen OnePlus içindeki yeni bir bölüm tarafından geliştirilecek. OnePlus, hayranlarından, gelecekteki akıllı TV ile önceliklerinin ne olacağı konusunda ise açıklanacak modelin fiyatı ve özellikleri tarafından hep birlikte göreceğiz.

İlgili Etiketler