PC HocasıHaberlerPlayStation 5’e Covid-19 Darbesi!

PlayStation 5’e Covid-19 Darbesi!

Bloomberg’in yaptığı habere göre Sony, PlayStation 5‘in üretim adedini düşürme kararı aldı. PlayStation 5, 2021’in ilk çeyreğinde PlayStation 4‘e göre 1,5-2 milyon adet daha az üretilecek.

Sony‘nin üretim bandında düşüşe gitme sebebinin, Covid-19‘un PlayStation satışlarını etkileyeceği düşüncesi olarak değerlendiriliyor.

Bu durum fiyat etiketini de etkilemiş görünüyor. PlayStation 5’in selefi olan PlayStation 4’ün çıkış fiyatı 299 dolar, Pro modeli için 399 dolar olmuştu. PlayStation 5 için ise bu rakam 499 ila 600 dolar arasında olacak gibi duruyor.

PlayStation 5'in ilk oyunu Godfall oldu!

Sony‘nin bu kararı ile insanlara, “üretim az, herkes alamayacak  ya da erişemeyecek” mesajını vermiş durumda. Bana göre bu mesajın amacı, PlayStation 5’in satış rakamlarını arttırmak.

PlayStation 5’in çıkış tarihinin ertelenmesi konusunu ise Xbox Series X‘e bağlı olarak görmek doğru olacaktır. Sony, PlayStation ve Xbox‘ın çıkış tarihlerinin arasını, fazla açmak istemeyecektir.

Bu karar üzerine Microsoft kanadından yeni gelişmeler olacaktır, bu gelişmelerden sizleri haberdar edeceğim. CyberWorld içerisinde güvende kalmanız dileğiyle…

Etiketler

Yazar Hakkında

Mehmet Can ALVAR

Mehmet Can ALVAR

Herkes gibi onlardan değil kendi kendine olan birisi.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement