Pokemon GO Play Store ve iOS Store’da İle Oynanabilir Durumda

Dün yayınlanan Pokemon GO oyunu Türkiye'de henüz oynanabilir olmadığı için Apk olarak internette yayınlanmış durumda. Henüz Google Play veya iTunes Store'da ülkemiz için indirilebilir olmadığından dolayı herkes Pokemon Go Apk versiyonuna sarmış durumda. Detaylar ve Pokemon Go tecrübelerimiz haberimizde.

Pokemon Go'yu Oynadık!

Öncelik olarak arkadaşlar bir şey itiraf etmem gerekiyor. Oyunu oynarken iyi hoş güzel başlıyorsunuz da, konumunuzu alması ve sürekli olarak internete bağımlı oynamanız işleri değiştiriyor. Pokemon Go'yu GPS'yi açarak oynadığınız için üstüne bir de internet su gibi çektiği için telefonunuz yarım saatlik bir oynamaya henüz yaklaşmadan alev alabiliyor. Oyun ayrıca kameranızı da kullanıyor. Burada sanırım biraz gerçekçilik katmak istemişler ama olmamış. Mesela bir pokemon görüyorsunuz, onu yakalamak için kameranız açılıyor ve pokemon siz nerdeyseniz orada görünüyor. Yakalamak için de poketopunu fırlatıyorsunuz. Biz ilk oynayışımızda Balbazar, Pikaçu ve Growth yakalamayı başardık.

Pokemon GO Apk sürümünde hatalar da mevcut. Mesela harita üzerinde ilerlemek istiyorsunuz ancak ilerleyemiyorsunuz. O yüzden her halukarda oyunun Play Store veya iTunes Store versiyonunu beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Pokemon-Go-Apk-6
Lokasyonsuz Oynamak Mümkün Değil

Oyunu açtığınızda otomatik olarak sizden GPS'yi de açmanızı istiyor. Zaten oyunu yüklerken, bir dünya izin vermeniz gerekiyor. Açıkçası böyle bir oyunu bu kadar kastırmaya gerek var mıydı yorumu size bırakıyoruz. O oyunu zevkle oynamayamadıktan sonra istediğiniz kadar geliştirin, yine kullanıcılar etkilenmiş oluyor. Zaten oyuna "Arttırılmış gerçeklik deneyimi" yaşamanız için ona uygun bir şekilde tasarlanmış.

Pokemon-Go-Apk-4
Oyunun ilk girişinde karşınıza bayan ve erkek olarak karakterler geliyor. Birisini seçtikten sonra kılık, kıyafet ve görünüm seçiyorsunuz. Ardından sizi salıyorlar çayıra pokemon kovalamaya! Bu dediklerimizi daha iyi anlamak için aşağıdaki videoyu izleyerek Pokemon Go'nun oynanışı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Pokemon-Go-Apk
Pokemon GO Nasıl Oynanıyor ?

 

 

Pokemon GO Türkiye'de Ne Zaman Oynanabilir Olacak ?

 

Şuan için Pokemon GO ülkemizde Google Play Store'dan veya iTunes Store'dan indirilemiyor. Dünya çapında oynanabilir olacak oyun çok yakında tüm ülkelere açılacak. Ancak ilk etapta ABD, Çin, Avustralya ve Yeni Zelanda ülkelerinde indirilebilir durumda. Hal böyle olunca oyuncular bilinen alternatif yöntemleri kullanarak oynamaya başladılar bile. iOS kullanıcıları da şimdilik ülke değiştirerek oyunu indirebiliyorlar.

Pokemon-Go-Apk-5

 

Pokemon GO'yu Nasıl Yüklerim ?

Android kullanıcılarında çözüm biter mi ? bitmez tabii ki. Pokemon GO oyunu için oyun yeni yayınlanmış olmasına rağmen APK olarak dosyası çoktan hazırlanmış. Pokemon GO APK dosyasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Şuan için Türkiye'de ne zaman yayınlanacağı belli olmayan Pokemon GO övüldüğü kadar değecek bir performans ortaya serecek mi biz de merakla bekliyoruz.