reklam
Ana SayfaCep TelefonuSD Birliği, Huawei’yi Tekrardan Listeye Aldı!

SD Birliği, Huawei’yi Tekrardan Listeye Aldı!

Birkaç gün önce SD Birliği tarafından listeden çıkarılan Huawei, bu listeye tekrardan alındı.

Son zamanlarda Amerika ve Çin arasında olan ticaret savaşı en çok Huawei’yi etkilemişti. WiFi sertifikası veren kurum ve SD Birliği Huawei’yi listesinden çıkararak yeni teknolojilerden mahrum kalmasına sebep olmuştu. Huawei ise buna da hazırlıklıydı çünkü yeni amiral gemisi cihazlarında farklı bir standart olan Nano hafıza kartı desteği bulunuyor. Bu standart o kadar da yaygın olmasa da küçük yapısıyla mikro hafıza kartına göre daha az yer kaplıyor.

Huawei, amiral gemisi cihazlarında Nano hafıza kartı kullansa da uygun fiyatlı orta ve giriş seviyesi telefonlarında hala SD kart bulunuyordu. Nano hafıza kartları Mikro hafıza kartına göre daha pahalı olduğu için orta ve giriş seviyesi telefonlarda bulunması pek mantıklı değil. Neyseki SD Birliği bu kararından vazgeçip Huawei’yi tekrardan listeye aldı. Huawei çalışanı tarafından bu bilgi doğrulansa da henüz bir açıklama yapılmadı.

Huawei Mate 40 Pro için İlk Görsel Ortaya Çıktı

Peki Şimdi Ne Olacak?

Huawei artık yeni çıkaracağı cihazlara mikro hafıza kartı desteği ekleyebilecek. Amiral gemisi telefonlarında nano hafıza kartı desteği bulunduğundan dolayı bu özelliği daha çok giriş ve orta seviye telefonlarında bulundurarak.

Yine de Amerika ile Çin arasında olan durum devam ettiğinden dolayı Huawei hala tehlikede. Mikro hafıza kartı desteği bir telefonda olmasa da olur fakat WiFi artık ihtiyaç haline geldi. Bu yüzden Huawei’nin WiFi sertifikası veren kurum ve ARM ile arasını düzeltmesi gerekiyor.

Sizce Amerika ve Çin’in arasındaki olaylar Huawei’yi ne kadar etkiler? Fikirlerinizi yorum olarak belirtin. 

Etiketler

Yazar Hakkında

Arda Barış ÖZELMAS

Arda Barış ÖZELMAS

Teknolojiyle yakından ilgilenen birisidir ve şu anda PC Hocası'nda editörlük yapmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz