Skype’a Arama Kaydetme Özelliği Geldi

Artık Skype üzerinden yaptığınız aramaları kaydetebileceksiniz. Skype arama kaydetme özelliği şuanlık iOS ve Android platformlarında çalışıyor. Windows için bu özellik önümüzdeki aylarda gelecek.

Skype bundan 15 yıl önce kullanıcıları ile görüntülü ve sesli görüşmeleri başlattı. O günden bu zamana kadar milyonlarca kullanıcı hem sesli hem görüntülü konuşmalar için Skype'ı tercih etti. Skype'da karşı taraf ile görüntülü sohbet ederken oradaki konuşmaları kaydetmek için harici bir ekran kayıt programı gerekiyordu. Şirketin yaptığı açıklamada Skype'ın yeni versiyonunda artık uygulama üzerinden ekran ve ses kaydı alabileceklerini duyurdu. Şimdilik kayıt özelliği sadece iOS ve Android cihazlarda kullanılabiliyor. Önümüzdeki ay Windows platformlarına da gelecek.

Skype'ta aramaları kaydedebilmek için ekranın alt kısmındaki "+" ikonuna ve ardından “kaydı başlat” seçeneğini dokunmak gerekiyor. Kayıt başladıktan sonra tüm katılımcılar aramanın kaydedildiğine dair bir işaret görüyor. Görüşme sona erdiğinde kayıt kaydediliyor. Kaydedilen görüntüler Skype’ın bulut altyapısında 30 gün boyunca saklanıyor.

 

İlgili Etiketler