Spotify AI DJ Duyuruldu! Artık Şarkı Arama Derdine Son

  Google News

Yapay zeka yavaş yavaş her alana yayılmaya başladı. Yapay zekadan güç alan çok daha fazla araç, uygulama ve web projesinin haberlerini yapar olduk. Yapay zeka çılgınlığına katılan son firma ise Spotify oldu. Dünyanın en büyük müzik platformlarından biri olan Spotify, yeni özellik olarak Spotify AI DJ sistemini duyurdu.

Tamamen yapay zekadan güç alan yeni teknoloji, şarkı arama derdini de trendleri yakalama derdini de ortadan kaldırıyor.

Spotify AI DJ Neler Sunacak?

Konunun özetini geçmek istersek AI DJ; yapay zeka destekli bir DJ diyebiliriz. Tabii ki bunun en güzel yanı, yapay zekanın kişiye özel olması. Yani sizin anlayan ve sizin zevklerinize cevap veren bir yapay zeka DJ asistanınız olacak.

DJ asistanı müzik alışkanlıklarınızı belirleyecek ve sevdiğiniz şarkılara göre size en iyi içerikleri hazırlayacak. Yapay zekanın artısıyla beraber sevdiğiniz müziklere daha kolay da erişim sağlamış olacaksınız.

Spotify AI DJ

OpenAI ile beraber hazırlanan yapay zeka DJ özelliğinin şu an için kullanıma alındığını da belirtelim. Fakat şimdilik Spotify AI DJ teknolojisi, Premium hesap kullanıcıları için ABD ve Kanada’da kullanıma alındı. Ayrıca dil kısmında da İngilizce’nin sunulduğunu görüyoruz. Yakın zamanda hem dil desteğinin genişlemesi hem de yapay zeka destekli DJ teknolojisinin daha geniş bir bölgeye sunulması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video