PC HocasıSosyal MedyaWhatsAppWhatsApp’a Fotoğraf Sansürleme Geliyor!
WhatsApp çöktü

WhatsApp’a Fotoğraf Sansürleme Geliyor!

   

Meta’ya ait çevrimiçi mesajlaşma servislerinden WhatsApp, fotoğraf paylaşımı deneyimini daha iyi bir hale getirmek için yeni bir özellik üzerinde çalışmalar sergiliyor. Şu anda ön geliştirme aşamasında yeni özellik paylaşacağınız bir görselde görünmemesini istediğiniz alanları bulanıklaştırmanıza olanak sağlıyor.

WABetaInfo tarafından keşfedilen bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık önemli bilgilerini gizleyebilecek zira birisine banka uygulamalarından aldığımız bir ekran görüntüsünü gönderirken kişisel bilgilerimizi kapatmak için üzerini boyuyoruz bu sırada istemediğimiz yerlerde yanlışlıkla kapanabiliyor ve uğraşmış oluyor.

Ne zaman kullanıma sunulacak?

Son zamanlarda şirket uygulamanın kararlı sürümlerinde birçok yeni medya gönderme araçları sunmaya başladı ve kullanıcılar artık gönderecekleri/paylaşacakları fotoğraflarda artık daha fazla kontrollere sahip.

Bu yeni özellik ise kullanıcıların artık özel bilgileri ya da alanları sansürlemek için üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymasını ortadan kaldıracak. Geliştirme aşamasında özelliğin kullanımı oldukça basit, bu modu seçtiğiniz zaman tıpkı kalem aracı gibi parmağınızı gezdirdiğiniz yeri tamamen bulanıklaştırıyor.

Ne Meta ne de WhatsApp ekibi özellik hakkında demeç vermedi ve WABetaInfo tarafında da özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir bilgi yok. Özellik geliştirme aşamasından çıktığında daha gelişmiş ve yeni deneyimlere kavuşmuş haliyle karşımıza çıkıyor olaca.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/whatsappa-fotograf-sansurleme-geliyor-129374/ linkinden 12.08.2022 16:08:06 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video