WhatsApp’da Hesap Silme Nasıl Yapılır ?

Sadece Google Play Store'da 1 milyar indirme sayısına ulaşan WhatsApp, indirildiği kadar sonradan bazı nedenlerden dolayı silmek isteyen kişilerin "WhatsApp nasıl silinir ?" sorusu ile telaşa kapıldıklarını görebilmek mümkün.

Cep telefonunuzdan veya farklı platformlardan indirim ardından "kaldır" dediğinizde hesabınız silinmiş olunmuyor. Fotoğraflarınız, dosyalarınız veya konuşmalarınız yine saklı kaldığı için hesap silme işlemini tam anlamı ile yapmanız gerekmektedir. Bugün de WhatsApp silme işlemi nasıl sağlanır detaylarını anlatıyoruz.

WHATSAPP HESABIMI TAMAMEN NASIL SİLEBİLİRİM ?

Anlık mesajlaşma platformu olarak kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran WhatsApp'da son zamanlarda tüm indirme sayısına 100 bin kullanıcı daha eklendi. Diğer rakip mesajlaşma uygulamalarından ziyade açık ara fark ile önde götürmeyi başardı.

Ancak bu kadar indirme sayısına nazaran, hesabını tamamen silmek isteyenlerin akıllarında soru işaretleri yer alıyor. Uygulamayı kaldırdıktan sonra "acaba kişisel bilgilerim silindi mi ?", "acaba fotoğraflarım veya dosyalarım bir yerlerde duruyor mudur ?" soruları sorulmaya devam ediyor. Ne yazık ki WhatsApp uygulamanızı sadece telefonunuzdan kaldır demeniz yetmiyor. Hesabınızı tamamen silmek için de aşağıdaki adımları uygulamanız şarttır.

WhatsApp Hesabınızı Sildikten Sonra Neler Kaybedilecek ?

* Tüm sohbet ve verileriniz kalıcı olarak silinecek

* Katılmış olduğunuz tüm gruplardan ve mesajlardan otomatik çıkartılacaksınız

* Telefon numaranız aratıldığında artık WhatsApp'a kayıtlı olmayacak

* WhatsApp yedekleriniz kaldırılacak

* Tüm silinme işlemlerinizden sonra artık eski verilerinize erişemeyeceksiniz.

Hesabı Kalıcı Olarak Silme İşlemine Gelecek Olursak;

* WhatsApp uygulamanızı telefonunuzdan açın

* Sağ üst köşede yer alan "Ayarlar" sekmesine tıklayın

* Ayarlar ekranına eriştikten sonra, "Hesap" seçeneğine tıklayın

* Karşınıza çıkan menüde "Hesabımı Sil" seçeneğine tıklayın

Yukarıda belirtmiş olduğum hesabımı sil seçeneğine tıkladıktan sonra telefon numaranızı girmeniz istenecek ve onayınız alınacaktır. Tüm işlemleri onayladıktan sonra hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacaktır.

Eğer sonradan WhatsApp yüklemeye karar verirseniz size uyumlu bir platformdan tekrar indirerek kurulum yapabilirsiniz. Yukarıdaki anlatım yeterli değilse, aşağıdaki resimli anlatım üzerinden ilerleyebilirsiniz.

whatsapp-kaldirma

whatsapp-silme-nasil-yapilir

whatsapp-kaldirma-islemi

whatsapp-silme

İlgili Etiketler