Pazar, Haziran 16, 2024

Windows 10 Türkçe Yapmak ve Dil Değiştirme

Paylaş

silkroad gaminggentr

Artık satın almış olduğumuz tüm bilgisayarların içerisinde Windows 10 yüklü olarak geliyor. Çeşitli versiyonları ile bilgisayarların özelliklerine göre yüklenen Windows 10, kimi zaman İngilizce olarak ön yüklü şekilde gelebilir veya herhangi bir güncellemeden sonra otomatik olarak İngilizce görünebilir. Bu haftaki rehberimizde Windows 10 Türkçe yapma ve dil değiştirme işlemlerini adım adım göstereceğiz.

Windows 10 Nasıl Türkçe Yapılır ?

Öncelik olarak tüm menüleri ve ekranları Türkçe görmek istiyorsanız hiçbir güncelleme veya paket yükseltme işlemi ile uğraşmanıza gerek yok. Windows 10‘un ayarlarından Türkçe dil paketini seçerek kısa süre içerisinde Windows 10 Türkçe olarak karşınıza çıkacaktır. Eğer siz de Windows 10 dil değiştirme sorunu ile karşılaşıyorsanız ve Türkçe yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

İlk Adım:

Sol alt menüde bulunan Start menüsünü açın ve Settings sekmesine tıklayın. Ardından karşınıza Settings uygulaması farklı bir pencerede açılacaktır.

windows-10-dil-paketi=3

İkinci Adım:

Türkçe dilde Zaman ve Dil, İngilizce'de ise Time & Language seçeneğine tıklayın.

Üçüncü Adım:

Ardından yine aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Bölge ve Dil seçeneğine tıklayın. İngilizce versiyonunda ise Region & Language olarak geçmektedir.

windows-10-dil-paketi=4

Dördüncü Adım:

Aşağıdaki ekran görüntüsünde bulunan diller arasından Türkçe seçeneğini bularak “Add Language” butonuna basın. Ardından açılan dil listesinden Türkçe‘yi seçtikten sonra Tamam demeniz yeterlidir.

windows-10-dil-paketi=5

Beşinci Adım: 

Dil seçeneğini seçtikten sonra “Download” butonuna basarak inmesini bekleyin. İnme işlemi tamamlandıktan sonra son adıma geçebilirsiniz.

windows-10-dil-paketi

Altıncı Adım:

İndirme işlemi bittikten sonra indirmiş olduğunuz dili “Varsayılan olarak ayarla” demeniz gereklidir. İngilizce dilinde “Set as default” demeniz yeterlidir. Ardından bilgisayarınıza reset attıktan sonra yeni dil paketiniz hazır olarak karşınıza gelecektir.

windows-10-dil-paketi=7

Önemli NOT: Windows 10 Dil değiştirme işlemi şuan için Windows 10 Home versiyonunda geçerli değildir. Windows 10 Home kullanan kişiler dil değiştirme işlemini Denetim masası üzerinden gerçekleştiremiyor.

Taner AYDOS
Taner AYDOS
PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorumlar

17 YORUMLAR

  1. Windows 10 Home kullanan kişiler dil değiştirme işlemini Denetim masası üzerinden gerçekleştiremiyor. demişsiniz. eee nerden gerçekleştirildiğini de yazsanıza yahu

  2. meraba bende burda gordugunuz gibi degil bende windows 10 pro ve indirdigim zaman error geliyor indirelemiyor diyo ama ingilizce yaziyo tabi,bide varsiyan ayarla da gekmiyor ,indirme yerine giriyorum language pack indirmeye basiyorum 1-2 saniye sonra error yaziyor ,internetde qayet iyii 10 mb hizla calisiyor 1 -2 mb upload ne yapa bilirim lutfen yanit verin))))

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler