14 Yaşındaki Fortnite Bağımlısı Çocuk Annesini Dövdü!

14 yaşındaki Fortnite bağımlısı çocuk, Playstation 4'ü elinden almak isteyen annesine saldırdı. Çocuk, annesinin beyin sarsıntısı geçirmesine neden oldu.

Britta Hodge, 14 taşındaki Fortnite bağımlısı çocuğu yüzünden hastanelik oldu. Avustralyalı 14 yaşındaki çocuk Logan Hodge, çevrimiçi oyun oynamaya bağımlı olduğunu ve en son takıntısının büyük ölçüde popüler olan çok oyunculu Fortnite olduğunu söyledi. 14 yaşındaki genç, bütün gece oyun oynuyor ve sadece yemek yemesi veya banyoya gitmesi gerektiğinde odasından ayrılıyordu.

Britta Hodge, eskiden sportif faaliyetlere katılan bir çocuktu. Şimdi ise oğlundaki değişimlere dur demek için bir dizi kural koymaya karar verdi. Kurala göre Logan, öğlen saat 4’e kadar oyun oynayacak, daha sonrasında cihazını annesine teslim edecekti. Daha sonra PS4'ünü elinden almak isteyen anneye saldırdı. Britta Hodge beyin sarsıntısı geçirdi.

 

Oyun bağımlılığı Call of Duty, Minecraft, Destiny ve Ark ile başlayan çocuk, zaman içerisinde kontrol edilemez bir bağımlılığa sahip oldu. Britta, "Bağımlılık bir bağımlılıktır. Uyuşturucu, seks ya da çevrimiçi oyun olup olmadığı önemli değil." dedi.

Oyun bağımlılığı ülkemizde ve dünya sağlık örgütü tarafından ruh sağlığı bozukluğu olarak nitelendiriliyor. 

İlgili Etiketler