PC HocasıHaberler2020’nin ilk çeyreği Netflix’e yaradı!

2020’nin ilk çeyreği Netflix’e yaradı!

  arctis 7+

Netflix‘in kullanıcı sayısı günden güne artıyor. Yapılan bir açıklamayla 16 milyon yeni aboneyi 2020’nin ilk çeyreğinde kazandığını belirten Netflix, herkesi şaşırtmış durumda.

İnsanlar gün geçtikçe Netflix’e bağlanıyor!

Coronavirus nedeniyle insanlar evlerinde vakit geçirmek için oyun oynuyor veya dizi izliyorlar. Bunun sonucunda ise insanlar yeni arayışlara çıkarak yeni oyun ve dizi platformu keşfediyorlar. Netflix özellikle bu durumdan çok etkilenmiş. 16 milyon yeni abone gerçekten yüksek bir rakam.

Netflix 16 milyon yeni abone ile geçen yılın aynı dönemine oranla gelirlerini yüzde 29 artırdı ve tam olarak 5.8 milyar dolar gelir elde etti. Devasa bir miktar bu. Netflix’in Asya-Pasifik bölgesinden gelen geliri ise yüzde 51.3 artarak 484 milyon dolar seviyesine yükseldi. Bu bölge 2020’nin ilk çeyreğinde en büyük büyümeyi gösteren ikinci bölge oldu.

Asya-Pasifik bölgesinden tam 3.6 milyon insan, 2020’nin ilk çeyreğinde Netflix’e abone oldu. En büyük büyümeyi gerçekleştiren bölge ise 7 milyon yeni abone ile Avrupa, Afrika ve Orta Doğu oldu.  Netflix, 2020 yılının ikinci çeyreğinde ise 7.5 milyon yeni aboneye ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Coronavirus, Netflix yapımlarını bir hayli etkiledi!

Salgın nedeniyle Netflix, dünya üzerindeki birçok yapımını durdurma kararı aldı. Üstelik gelmesi beklenen yapımlar da salgın nedeniyle tehlikeye girdi. Lakin Güney Kore ve İzlanda’da alınan önlemler sayesinde oradaki yapımların devam edilebileceğini açıkladılar.

 

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/2020nin-ilk-ceyregi-netflixe-yaradi-76936/ linkinden 02.12.2021 04:12:55 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Video

ad

Banner