Age of Empires Mobile

Age of Empires Mobile Duyuruldu! Efsane Geri Döndü

  Google News

Age of Empires kanadında işler bir hayli hızlandı. Yıllar sonra gelen yeni oyun, seriye olan ilgiyi arttırdı. Tam da ilgi artmışken bir güzel haber daha geldi. Age of Empires Mobile duyuruldu.

Yılların eskitemediği oyunu telefonlarda oynamanın keyfini de süreceğiz. Üstelik bu kez orijinal seri, mobil dünyaya aktarılmış olacak.

Age of Empires Mobile Hakkında Ne Biliyoruz?

Oyun hakkında bildiklerimiz oldukça sınırlı. Şu an verilen bilgilere göre yapım World’s Edge tarafından geliştirilecek.

Tamamen mobil platformlar  için geliştirilecek olan oyun, hem iOS kanadına hem de Android kanadına çıkış yapacak.

Kaçırmayın: İlk Witcher Oyunu Geri Dönüyor

Mobil oyunun en güzel yanı ise seriyi yansıtması olacak. Daha önce Age of Empires Castle Siege tarzı bir oyun da görmüştük. Fakat bu oyun, serinin ana yapısından çıkmış ve bir kule savunma oyunu olarak gelmişti.

https://youtu.be/YrVrJvJqXR4

Yeni mobil oyunun alıştığımız Age of Empires yapısını yansıtması, strateji devini ilk defa telefonlarda deneyimleme şansını elde edeceğimizi gösteriyor. Age of Empires Mobile için teknik açıdan ise çok fazla bir bilgi olmadığını ekleyelim. Yani oynanış yapısı nasıl olacak ya da oyun ne kadar kapsamlı olacak belli değil. Sadece yayınlanmış bir tanıtım videosu var.

Çıkış tarihi gibi bilgiler için bir süre daha bekleyeceğiz. Zamanla oyunun yapısı konusunda daha fazla bilgi de ortaya çıkacaktır. Bilgiler ortaya çıktıkça daha iyi yorum yapabileceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video