reklam
PC HocasıWindowsAlman Hükümeti, Microsoft’a “887.000 Dolar” Ödeme Yaparak Windows 7 için Güvenlik Desteği Aldı

Alman Hükümeti, Microsoft’a “887.000 Dolar” Ödeme Yaparak Windows 7 için Güvenlik Desteği Aldı

Windows 10’a zamanında geçememenin ilk büyük kurbanı

Alman hükümeti geçtiğimiz hafta Windows 7 destek sonu tarihinden önce Windows 10’a geçiş yapmayı kaçırdığı için yaklaşık 887.000 Dolar (yaklaşık 800.000 Euro) ödeme yapmak zorunda kaldı.

Alman Handelsblatt gazetesi, Alman Federal Bakanlığı‘nın halen Windows 7 işletim sistemini çalıştıran en az 33.000 makineyi güvence altına almak istediğini bildirdi; bu, Microsoft’a bir yıl uzatılmış güvenlik koruması için cihaz başına ücret ödemeyi içeriyor.

Microsoft, geçtiğimiz hafta Windows 7 için sunduğu desteği sonlandırarak kendisini emekliye çıkardı ancak milyonlarca biligisayar halen işletim sistemi olarak Windows 7 kullanmakta.

Microsoft, Windows 7 için genel olarak güvenlik güncelleştirmeleri ve düzeltmeleri yayınlamayacak olsa dahi, Windows 10 sürümüne zamanında geçmemiş olan işletmeler, okullar ya da kısaca topluluklar “Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmelerini (ESU)” alabilmek için şirkete ödeme yapabilecekler. Alman hükümeti gibi halen Windows 7 çalıştıran binlerce makineye sahipseniz bu size biraz pahalıya patlayabilir.

Çoğu büyük işletmede kullanılan Windows 7 sürümü olan Enterprise için genişletilmiş güncellemeler, makine başına yaklaşık 25 dolar ve maliyet 2021’de cihaz başına 50 dolara yükseltilecek ve 2022’de 100 dolar olarak iki katına çıkacak.

Windows 10'a Yeni Bir Apple Uygulaması Geliyor!

Daha küçük firmalarda kullanılan Windows 7 Pro kullanıcıları için daha da kötüdür, Bu, makine başına 50 dolardan başlıyor ve 2021 yılında 100 dolara ve 2022’de 200 dolara yükselecek. Bu maliyetler, bir işyerinde kullanılan bilgisayarların hacmine bağlı olarak değişir ve bazı büyük firmalar binlerce makine için indirim müzakere edebilirler.

Alman hükümetinin Windows 10’a yükseltmenin ortasında olduğu bildirildi, ancak her PC’yi zamanında yükseltmeyi başaramadı. Handelsblatt, Berlin hükümet ofislerindeki 85.000 makineden 20.000’inin hala Windows 7 çalıştırdığını ve Alman hükümetinin sorununu vurguladığını bildirdi.

Microsoft ayrıca Windows 7 kullanıcıları için işletim sisteminin artık desteklenmediğini bildiren tam ekran bildirimleri kullanmaya başladı . Yazılım üreticisi 2019 boyunca Windows 7 bildirimlerini kullandı , bu nedenle insanlar desteğin sonu hakkında çok fazla uyarı aldı.

Milyonlarca makine hala Windows 7 çalıştırıyor, bu yüzden makinelerini virüslerden, fidye yazılımlarından ve daha fazlasından korumak için yüksek miktarlarda ödeme yapan çok daha fazla işletme görüyoruz.

Etiketler