reklam
PC HocasıHaberlerApple, 9 Şubat İtibari ile Çin’den Ayrılacak!

Apple, 9 Şubat İtibari ile Çin’den Ayrılacak!

Apple beyciğimizin iPhone fabrikalarına neler olacak, kapanacak mı?

Apple artık an itibari ile Çin’de yer alan mağazalarını Koronavirüs endişeleri için kapatmıyor, Apple Çin’de yer alan tüm mağazalarını kapatma kararı aldı. Mark Gurman’ın Bloomberg’e verdiği bir demeçte, şirketin 9 Şubat tarihine kadar Çin içerisindeki tüm şirket ofislerini, mağazalarını ve iletişim merkezlerini kapatacağını duyurdu.

Dünya çapında korona virüsüne yakalanmış yaklaşık 10.000 enfekte kişi mevcut. Çin’de 200’den fazla insan hastalıktan ölmüş durumda,

Dünya Sağlı Örügütü küresel çapta halk sağlığı acil uyarısı yaptı ve 50 yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk kez zorunlu CDC karantinası tetiklendi. Birçok havayolu şirketi Çin’e giden uçuşları kapatlı ve Apple geçtiğimiz haftalarda çalışanlarının Çin’e uçuş yapmasını yasaklamıştı bu hafta ise Apple, Çin’den çıkma kararı aldı.

Epic Games'te ücretsiz olacak iki yeni oyun sızdırıldı

Apple fabrikaları kapanacak mı?

Apple’ın, Foxconn tarafından işletilen Çin fabrikaları kapanacak mı belli değil, eğer böyle bir durum olursa sayılı bir çok fabrika ve içerisinde emek veren binlerce insan işsiz kalacak. Foxconn tarafından açıklamaya göre Salı gününe kadar bir tatil planlarının olduğu söylenildi.

Üretimde etkilenen şirket: Nintendo

Kyoto Shimbun’un demecine göre Çin’de ortaya çıkan korona virüsü, Nintendo fabrikalarını bile etkiledi ve Nintendo Switch oyun konsollarının üretimine kötü yönde etki ettiğini söyledi.

Apple, çevrimiçi mağazasının açık kalacağını söylüyor.

Son halk sağlığı ve önleme hususlarına dayanarak, şu andan itibaren Şubat’ta saat 24:00’e kadar-geçici olarak kapanacağız.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

4 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz