PC HocasıSosyal MedyaInstagramArtık Instagram’a Kaydolurken Irk ve Etnik Kökenizi Belirteceksiniz

Artık Instagram’a Kaydolurken Irk ve Etnik Kökenizi Belirteceksiniz

   

Meta’ya ait sosyal medya platformlarından Instagram, son yıllarda hesabınızı kullanabilmek için doğum tarihinizi girerek yaşınızı doğrulama zorunluluğu getirmişti şimdi ise platform, kullanıcılardan ırk ve etnik kökenlerini paylaşmayı zorunlu hale getirecek ve bu bilgileri bilim insanları ile birlikte inceleyecek.

Instagram ekibi tarafından konu hakkında yapılan açıklamalara göre, bu bilgilerin toplanma sebebi toplulukları platformu nasıl kullandıklarının anlaşılmasında önemli rol oynayacak. Şirkete göre kullanıcılardan elde edilecek veriler sayesinde toplumların uygulamayı kullanma biçimi hakkında grafik elde edilecek ve topluluklara özel yenilikler geliştirilecek.

Bu veriler ile topluluklara özel özellikler geliştirmede kullanılacak, bilim insanları ile ortak çalışılacak

YouGov isimli mevzubahis düzenleme şu anda Amerika Birleşik Devletleri bölgesinde bazı kullanıcı grupları ile gerçekleştiriliyor olacak. Açılabilir menü olarak kullanıcıların karşısına çıkacak olan YouGov anketi ırk ve etnik köken bilgilerinizi girmenizi isteyecek.

Kullanıcılardan toplanan veriler Florida, Teksas ve Boston eyaletlerindeki üniversiteler ile paylaşılacak, bilim insanları bu bilgileri analiz ettikten sonra sonuçları şirket ile paylaşacak. Açıklamaya göre bilgiler analiz edildikten sonra silinecek.

Meta tarafından yapılan açıklamalara göre bilim insanları ile paylaşılacak veri kümesinde kullanıcılara ait herhangi bir kişisel bilgi yer almayacak yalnızca etnik köken ve ırk bilgileri analiz için paylaşılacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/artik-instagrama-kaydolurken-irk-ve-etnik-kokenizi-belirteceksiniz-130981/ linkinden 15.08.2022 20:08:19 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video