PC HocasıHaberlerBird Box’ı İzleyen Genç Kaza Yaptı

Bird Box’ı İzleyen Genç Kaza Yaptı

 

Netflix’in özel içeriklerinden olan ve farklı tema ve konusu ile dikkatleri üzerine çeken Bird Box filmi, başarısından çok farklı haberler ile gündeme gelmeye devam ediyor. ABD’nin Utah eyaletinde ortaya çıkan bir habere göre Bird Box’ı örnek alan genç kaza yaptı.

Bird Box filmi, Netflix üzerinde özel olarak yayınlanan bir gerilim filmi. Eleştirmenlerden ve izleyiciden tam not alan film, bir takım görünmez varlıkların yarattığı intihar eğiliminden korunan insanları konu alıyor. Görünmez bir varlığa gözleri ile bakan insanlar, anlamsız şekilde intihar ediyor. Bu yüzden filmde bahsi geçen sağlıklı insanlar, bu durumdan kaçınmak için gözleri bağlı şekilde yaşamaya çalışıyor.

Her ne kadar bu bir film olsa da, Amerika’nın Utah eyaletinde 17 yaşındaki bir genç, aynı olayı hayatına uyarlayarak durumu yaşamaya çalıştı. Gözlerini bir bez yardımı ile bağlayan genç, ailesinin aracına bindi ve aracı gözleri kapalı olarak kontrol etmeye çalıştı. Donmuş yol üzerinde kayarak karşı şeride geçen ve bir araba ve direğe çarptıktan sonra duran genç kazayı yaralanmadan atlattı.

Kaza ile ilgili bir Tweet paylaşan polis ise Bird Box esintisinin tahmin edilebilir bir sonuç doğurduğunu ve filmi izleyen diğer insanların çok daha dikkatli olmalarını belirtti. Daha önce Netflix’de kendi Twitter hesabından bir uyarı paylaşmış ve Bird Box Challenge yaparak kendinize zarar vermeyin uyarısında bulunmuştu. 

Epic Games üzerinde iki adet oyun 2 Temmuz'a kadar ücretsiz oldu!

Her ne kadar uyarılar ve tahmin edilebilir sonuçlar ortaya çıksa da, yakın zamanda YouTube üzerinde Bird Box Challange videoları görebileceğimizi tahmin ediyorum. Hatta bir tane de biz çekebiliriz, Bird Box Sistem Toplama Challange

Etiketler

Yazar Hakkında

Muhammet Enes CANSIZ

Muhammet Enes CANSIZ

Teknolojiyi ve getirdiği ürünleri çok seven Enes bu ürünleri incelemeyi, onlarla ilgili çalışmalar yapmayı çok seviyor. Memleketi Trabzon'da ikamet ediyor ve PC Hocası için yazılar yazıyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz