PC HocasıHaberlerBorajet Uçuşlarına Neden Ara Verdiğini Açıkladı

Borajet Uçuşlarına Neden Ara Verdiğini Açıkladı

  arctis 7+   arctis 7+

SBK Holding tarafından geçtiğimiz sene satın alınan Borajet, kendi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada uçuşlarına geçici bir süre ara verdiğini açıkladı. Altında farklı nedenler aransa da, Borajet yeni havalimanı için tekrar uçuşlarına başlayacağını duyurdu.

Borajet Seferleri Neden Durdu ?

Bölgesel havayolu şirketi olan Borajet, hem sosyal medya, hem de web sitelerinden yaptığı açıklamada aldığı kararı kamuoyu ile paylaştı. Resmi açıklamada filosunda aktif olarak bulundurdukları 10 adet uçağın 6’sında teknik arızaların bulunduğu ve parça eksikliğinden dolayı sıkıntılar oluştuğu söylenirken, yeniden uçakların uçulabilir duruma gelmesi uzun süreceği için ve müşteri mağduriyetleri yaşanmaması amacı ile filonun yenilenmesine karar vermişler.

Ek olarak geçici bir süre ara verdikleri uçuşların sonrasında yeni yapılan üçüncü havalimanı için çalışmaların ve hazırlıkların sürdüğü de belirtildi. Firma tarafından yapılan resmi açıklamayı hemen aşağıdan görebilirsiniz:

Açıklama yapıldıktan sonra şuandan itibaren online olarak Borajet üzerinden bilet alımları yapılabiliyor olarak görünüyor. Ancak bilet aradığınızda hiçbir uygun seferin çıkmıyor olması olayları doğrular nitelikte.

Bazı kaynaklardan yapılan çeşitli haberlere göre de şuana kadar 30 bine yakın uçuşu tamamlanmamış bilet olduğu söyleniyor. Müşterilerin bu konuda mağdur olmaması için geçerli olan biletlerin Türk Hava Yolları uçuşlarında kullanılabilir olacağı söyleniyor.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/borajet-ucuslarina-neden-ara-verdigini-acikladi-21773/ linkinden 20.01.2022 04:01:04 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner