Canlı Video Özelliği Facebook Live Artık Türkiye’de

Popüler Sosyal Medya platformu Facebook, yeni uygulaması Facebook Live'ı toplamda 60 ülkede kullanıma açtı. Haber kaynağı üzerinden canlı olarak video paylaşım imkanı sağlayan Facebook Live artık kullanılabilir durumda. Detaylar haberimizde.

Facebook Live Nasıl Kullanılıyor ?

Facebook yeni özelliği Live ile birlikte artık çok daha etkileşimli bir kullanım yapısı sağlıyor. İnsanların canlı olarak video içeriklerini yayınlamaları ve etkileşim kurmalarını sağlayan Facebook Live'ın özellikleri şu şekilde:

Facebook Live üzerinde artık Replay Comments, Live Reactions ve Live Filters gibi pek çok gerçek zamanlı tepkiler verilebiliyor. Haber kaynağına baktığınızda ise "muhteşem, üzgün, hahaha, inanılmaz ve kızgın" reaksiyonlarını Facebook Live için kullanabiliyoruz.

Yani artık videolar üzerinden de canlı olarak tepkilerimizi gösterebiliyoruz. İlgili resmi açıklamaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Facebook-Live
Ayrıca videolarınızı kişiselleştirmek isterseniz beş adet Live Filters seçeneğini kullanarak filtreler ekleyebilirsiniz. Arkadaşlarınız da "Invite Friends" tuşu ile davetler alarak canlı videolardan haberdar olabilecek.
Facebook-Live-Kullanim

İlgili Etiketler