PC HocasıHaberlerDevlet 17 Bin TL Maaş İle Siber Güvenlik Ekibi Kuruyor

Devlet 17 Bin TL Maaş İle Siber Güvenlik Ekibi Kuruyor

   

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından istihdam edilmek üzere 17 bin TL maaş ile siber güvenlik ekibi kuruluyor. Başvuru tarihleri, hangi bölümün ne kadar maaş alacağı ve aranan şartlar haberimizde.

SİBER GÜVENLİK EKİBİ KURULUYOR

Son zamanlarda ülkemizdeki çeşitli birimlerin hastanelere, askeri birimlere ve daha bir çok alana hackerlar tarafından yapılan saldırılar sonucunda milyar dolarları bulan kayıplar verilmişti. Hal böyle olunca bundan sonraki saldırılar sonucunda bu saldırılara müdahale edebilecek bilişim ekibi kurulacağı bildirildi.

Bu ekipte yer alacak kişilerin maksimum alacağı maaş ise 17 bin 340 TL olacak. Minimum maaş tutarı ise 8 bin 670 TL olacak. Kurulacak ekibin profesyonel olarak bilişim hayatında tecrübeleri olması gerektiği gibi, 8 Şubat – 22 Şubat tarihleri arasında yapılacak başvurular sonucunda adaylar ön elemeye çağrılacak. Ardından ikinci görüşme ile birlikte kişiler belirlendikten sonra çalışma koşulları ve prensipleri belirlenecek.

siber-guvenlik-kurulu
Nasıl Başvururum ?

Eğer bu alanda kendinize güveniyorsanız ilgili adayların fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik – elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olması şartı aranıyor.

Bu şartlardan ziyade Gümrük ve Ticaret Bakanlığı‘nın web sitesi olan www.gtb.gov.tr adresine girerek başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. İstenen belgeleri ilettikten sonra ise 08-22 Şubat tarihlerinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Daire Başkanlığı’na şahsen giderek müracaat etmesi gerekmektedir. İlgili duyuruya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Açıkçası PC Hocası ekibi olarak bu yazıyı yazmak istedik çünkü bu yazıyı okuduktan sonra bu özelliklere sahip olan bir çok arkadaşımız çıkacaktır. Böyle güzel bir olaya vesile olabilirsek ne mutlu bize. Toplamda 17 personel alınacağı gibi, belirlenen maaş durumları ve iş paylaşımları şu şekilde olacak:

* 1 adet veri taban programcısı – 8 bin 668 TL maaş

* 1 adet iş analisti – 8 bin 668 TL maaş

* 1 adet SOME ( Siber olaylara müdahale ekibi ) uzmanı – 8 bin 668 TL maaş

* 2 adet yazılım geliştirmede ileri seviye yazılımcı – 13 bin TL maaş

* 2 adet sistem uzmanı – 13 bin TL maaş

* 1 adet yazılım güvenlik/test yöneticisi – 13 bin TL maaş

* 2 adet yazılım takım lideri ve çözüm mimarı – 17 bin 340 TL maaş

* 1 adet veri tabanı yöneticisi – 17 bin 340 TL maaş

* 1 adet sunucu ve veri depolama yöneticisi – 17 bin 340 TL maaş

* 1 adet bilgi güvenliği yöneticisi – 17 bin 340 TL maaş

KONU HAKKINDA BİLGİ İÇİN İLETİŞİM

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı (Özel Şartlar İçin) Telefon: 449 11 00

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı (Başvuru Ekranı İçin) Telefon: 4491122

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/devlet-17-bin-tl-maas-ile-siber-guvenlik-ekibi-kuruyor-3891/ linkinden 18.08.2022 02:08:38 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

7 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video